Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про звільнення в.о. головного редактора


На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси Ігор ФЕДОРЕНКО.«В комунальному підприємстві є в.о. головного редактора, при реформуванні буде створено товариство з обмеженою відповідальністю, керівником якого може бути призначена інша особа. Як, відповідно до чинного законодавства, звільнити виконувача обов’язків керівника?»

– Правового регулювання виконувача обов’язків на посаді в законодавстві України немає. Поняття заміщення застосовується тільки до виконання обов’язків керівників. Працівник може бути призначений «тимчасово виконуючим обов’язки» для заміни відсутнього працівника у порядку тимчасового переведення на іншу роботу за погодженням між сторонами трудового договору. В Україні діє роз’яснення ще Державного комітету Ради Міністрів СРСР з питань праці і заробітної плати та Секретаріату ВЦРПС «Про порядок оплати тимчасового замісництва» від 29 грудня 1965 року № 30/39. У цьому роз’ясненні зазначається, що тимчасовим заміщенням вважається виконання службових обов’язків за посадою тимчасово відсутнього працівника, коли це викликано виробничою необхідністю і пов’язане з розпорядчими функціями. Разом з тим в абзаці першому пункту 2 Роз’яснення йдеться про те, що призначення працівника виконувачем обов’язків за вакантною посадою не допускається. Таке можливе лише за посадою, призначення на яку здійснюється вищим органом управління. Таким чином призначення в.о. головного редактора районною радою відповідає чинному законодавству.
У разі не затвердження виконувача обов’язків на посаді головного редактора йому повинна бути запропонована інша посада. При відмові від пропозиції ця особа звільняється з роботи за підставами, передбаченими законодавством. Враховуючи процес припинення комунального підприємства шляхом перетворення, найбільш придатним обґрунтуванням звільнення при цьому є п.1 ст.40 – зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. Якщо працівник приймався на роботу тимчасово виконувачем обов’язків за відповідною посадою до вирішення питання про призначення на посаду, то можливе звільнення за п. 2 ст. 36 КЗпП України.
Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – akardynal@ukr.net