Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про права власника на приміщення

На запитання відповідає юрист проекту Тернопільського прес-клубу  Ігор ФЕДОРЕНКО. «Чи мають право засновники надавати в оренду частину будівлі редакції зараз, у 2018 році, іншій організації,  адже ми ще проводимо процес реформування?». -Власник/засновник може розпоряджатися приміщеннями будівлі на власний розсуд, крім приміщень, які редакція орендує і фактично займає, бо вони повинні бути передані в оренду реформованій редакції. В частині 2 і 3 ст. 5 Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» є заборона проводити операції, наслідком яких може стати відчуження майна редакцій, зокрема, його продаж, обмін та застава, встановлення іпотеки, безоплатна передача та реалізація для погашення заборгованості, передача в оренду, внесення його до статутних (складених) капіталів суб’єктів господарювання, передача в управління та проведення операцій з борговими вимогами і зобов’язаннями (факторинг).

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

   Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – akardynal@ukr.net

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua