Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про права працівника редакції «на декретному місці»

На запитання відповідає юрист Тернопільського прес-клубу  Ігор ФЕДОРЕНКО. «Працюю в редакції бухгалтером з 2015 року. Прийнята на період декретної відпустки до 3 років попереднього бухгалтера. У 2016 році  ми обрали  2 етап реформування. У цьому році бухгалтер, не виходячи з першого декрету, пішла у другу декретну відпустку, знову до досягнення дитиною 3 років. До кінця листопада ми  остаточно реформуємося й проводимо через сесію передавальний акт. Запитання – які права у мене, як працівника, на період декретної відпустки? Я пропрацювала вже навіть більше, ніж попередній бухгалтер, всі документи по роздержавленню підписувала теж я». 

   Ваша редакція перетворюється відповідно п. 2) частині 1 статті 3 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»: вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.  Відповідно до статті 252¹ Кодексу Законів про працю «Трудовий колектив підприємства утворюють усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з підприємством». Аналогічне визначення трудового колективу і в частині 8 статті 65 Господарського кодексу України – «Трудовий колектив підприємства становлять усі громадяни, які своєю  працею  беруть  участь  у  його  діяльності  на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносити працівника  з  підприємством.  Повноваження трудового колективу щодо його участі  в  управлінні  підприємством встановлюються   статутом   або   іншими  установчими  документами відповідно до вимог цього Кодексу,  законодавства про окремі види підприємств, закону про трудові колективи». Хоч Ви і працюєте на підставі трудового договору, укладеного на певний строк, Ви є таким же членом трудового колективу, як і всі інші працівники, і, відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», маєте такі ж права на участь у засновництві реформованої редакції.

   Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – akardynal@ukr.net

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua