Священик з Тернопільщини став жертвою виборчої агітації

Неприємний скандальчик розгорівся на Тернопільщині з приводу того, що в райцентрі Монастириська прихильники одного з кандидатів використали на білборді зображення відомого в районі священика ( див. фото), відтак виявилося, що він цього зовсім не хотів. «12 січня цього року в соціальних мережах з’явилося фото із зображенням одного із священнослужителів Бучацької єпархії УГКЦ на рекламному щиті політичного характеру, – повідомляє про інцидент прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ. –  Після вивчення цієї ситуації працівниками Єпархіального управління повідомляємо наступне: даний священнослужитель не давав жодного дозволу на використання його фото на рекламному щиті політичного змісту і його зображення на щиті було розміщене навіть без його відома. Відразу після отримання інформації про існування цього рекламного щита священнослужитель негайно звернувся до органів місцевої влади, і цього ж дня рекламний щит був демонтований. Нагадуємо, що згідно «Інструкції про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній», всім священнослужителям УГКЦ категорично забороняється брати участь у політичній агітації. Єпархіальне управління Бучацької єпархії УГКЦ щиро перепрошує всіх, кому цей інцидент міг нанести моральну чи духовну шкоду.Духовенству і вірним УГКЦ не є байдужа доля України, яка у великій мірі буде залежати від результатів виборів цього року. Тому, зокрема, в травні 2018 р. Б. єпископи УГКЦ, перебуваючи у Зарваниці, проголосили період усильної молитви за чесні та справедливі вибори 2019 року та закликали душпастирів, богопосвячених осіб і вірних мирян молитися особисто та спільно у наміренні прийдешніх виборів…».

   Не секрет, що під час минулих виборчих кампаній різних рівнів на Тернопільщині у деяких храмах, за розповідями прихожан, священики таки грішили завуальованими ( чи й не дуже) висловлюваннями на користь тих чи інших кандидатів. А жителі нашої області, особливо сільське населення, ментально навіть дуже схильне сприймати за істину в останній інстанції все, що каже священик у храмі. У зв’язку з цим не зайвим буде нагадати деякі положення згаданої вище «Інструкції про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній», затвердженої

 63-ю сесією Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства 4 квітня 2014 року. Відтак процитуємо розділ «Передвиборча агітація» частини під назвою «Практичні душпастирські вказівки священнослужителям»:

«А. Священнослужителям забороняється здійснювати пряму агітацію за кандидата, партію чи політичний блок. Прямою називаємо таку агітацію, в якій проповідник називає ім’я особи чи політичну силу, заохочуючи присутніх до голосування за неї.

Б. Забороняється рівно ж здійснювати непряму агітацію за кандидата, партію чи політичний блок. Непряма агітація – це згадування імені особи чи назви політичної сили не в безпосередньому зв’язку з виборами, але в такому контексті, який має схилити присутніх до вибору цієї особи чи партії під час виборів (подяка за пожертву, похвала за проведену акцію, вітання з нагоди дня народження тощо).

В. Не дозволяється розповсюджувати в храмі чи на церковному подвір’ї агітаційних матеріалів кандидатів чи партій і політичних блоків.

Г. Священнослужителям не дозволяється брати участі в передвиборчих заходах, які організовують кандидати чи політичні сили. Тут ідеться про партійні збори, мітинги, різного роду політичні віча, зустрічі з виборцями, концерти тощо».

На фото – той самий скандальний білборд

Фото з сайту provse.te.ua

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua