Тернополяни дізналися про можливості у співпраці між Україною і ЄС

Впродовж кількох днів в Тернополі та області відбувались презентації, тренінги та семінари, де йшлося про співпрацю між Україною і ЄС в різних галузях. Ці заходи організовувало Представництво Європейського Союзу в Україні. Першим семінаром в Тернополі був семінар на тему «Презентація відкритих конкурсів на гранти та проекти ЄС». На різні проекти з бюджету Євросоюзу для України щороку виділяється 200 мільйонів євро. А загальний бюджет фінансової допомоги на 2014-2020 роки становить близько 11 мільярдів євро. Слухачі ознайомилися з різними видами програм співпраці між Україною та ЄС. Також відбувся огляд довготривалих освітніх, молодіжних, культурних та бізнесових програм та проектів Євросоюзу, які доступні для України щонайменше до 2020 року.

Наступний тренінг, який провели в Тернополі, мав назву «Мова грантових заявок і тендерів: як зрозуміти донора?». На ньому тренерка Вікторія Талашкевич розповіла про термінологію грантових заявок і тендерів, про те, хто такі донори, і якими є принципи ефективної комунікації з ними, про види грантової допомоги та принципи складання бюджету проектів. Ще один семінар на тему «Як знайти бізнес-партнера в ЄС?» призначався для підприємців. На ньому розглянули різні аспекти і переваги зони вільної торгівлі, обговорили можливості залучення іноземних інвестицій в регіон та можливості експорту української продукції на ринки ЄС.

Галина Жук

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua