Тернопільська журналістика стає більш гендерночутливою

Це підтверджує гендерний моніторинг п’яти друкованих видань  («Свобода», «Номер один», «RІА плюс», «Наш день», «Нова Тернопільська газета») та п’яти інтернет-медіа («Терен», «Доба», «За Збручем», «Погляд», «Тернополяни»), який проводився у 2017 та 2019 роках. Дослідження показує, що загальний індекс гендерної чутливості тернопільських медіа цього року становить 35%, що на 8% більше, ніж у 2017-му.

За чотири хвилі цьогорічного моніторингу (11-17 числа лютого, квітня, червня та серпня) проаналізовано загалом 2912 новин Інтернет-видань та 773 публікації в обласних друкованих ЗМІ.

Найчастіше зверталося за експертною думкою до жінок видання «RІА плюс» – 45%, найменше «Наш день» – 20%. Водночас  у газеті «Наш день» жінки більше від інших друкованих медіа були героїнями журналістських матеріалів – 35% (найменше у газеті «Свобода» – 22%).

Серед Інтернет-видань лідерами зі звернень за коментарями до жінок, які є фахівчинями з тих чи інших питань, є сайти «Терен» (38%) та «Тернополяни» (37%).  А героїнь найбільше у матеріалах інтернет-видання «Погляд» – 33%.

У 55% публікацій на позначення посад, професій, виду діяльності жінок використовує фемінітиви газета «RІА плюс». І це кращий результат серед друкованих видань, які підлягали моніторингу.

Найчастіше серед Інтернет-видань застосовують фемінітиви журналісти сайту «Тернополяни» – 50%.

«Мета дослідження, яке проводилося в усіх областях, –  дотримання гендерного балансу в журналістських матеріалах регіональних ЗМІ, тобто простежити «видимість» жінок у мас-медіа у порівнянні із чоловіками, а також використання фемінітивів на позначення посад, професій, виду діяльності жінок, наявність стереотипних образів жінок і чоловіків, – розповідає експертка з моніторингу Тетяна Тарасенко. – Це була дуже непроста, але дуже цікава робота. Тішить позитивна динаміка у тернопільських медіа щодо збільшення кількості експерток та героїнь у матеріалах. Використання фемінітивів загалом відчутно збільшилося, і уже не є дивиною  професорка, член-кореспондентка,  доцентка, журналістка-фрілансерка, фотографиня чи  фольклористка та кермувальниця».

 

 

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua