Тернопільщина готова голосувати!

   На прес-конференції у Тернопільському прес-клубі підвели підсумки агітаційної кампанії по виборам президента України в області.  Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка розповіла про результати спостережень та поінформувала про підготовку проведення виборів окружними і дільничними виборчими комісіями.  “У березні ми продовжували фіксувати порушення щодо ведення передвиборчої агітації, – повідомила, зокрема, вона. – Так було виявлено розміщення на інформаційному стенді агітаційної продукції кандидата Руслана Кошулинського без вихідних даних. Також перед початком засідання Ради регіонального розвитку Тернопільщини в залі, де проходив захід, на центральному екрані транслювали відеоролик з агітацією за кандидата на пост президента Петра Порошенка. У цьому випадку можуть бути ознаки порушення частини 15 статті 64 Закону України “Про вибори Президента України”, де зазначено, що кандидатам, які займають посади в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, забороняється залучати до передвиборної агітації підлеглих їм осіб, службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації”. Нагадала вона журналістам і про недавній резонансний випадок, коли працівники правоохоронних органів, разом з представниками штабу кандидата Анатолія Гриценка, затримали в Тернополі групу осіб, які роздавали перехожим газети з ознаками чорного піару проти цього кандидата. А наприкінці заходу Ольга Галушка повідомила, що спостерігачі ОПОРИ працюватимуть у день голосування в усіх дільничних виборчих комісіях, і не лише контролюватимуть хід виборів, а й проводитимуть паралельний підрахунок голосів, результати якого буде озвучено в понеділок.

   Начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол поінформував представників ЗМІ про готовність правоохоронців до забезпечення громадського порядку на виборчих дільницях та в окружкомах.  “Сьогодні поліцейські завершують заступати на чергування на виборчих дільницях, – сказав він. – Загалом для забезпечення там порядку буде залучено 1800 поліцейських.  Під посиленою охороною перебувають усі виборчі округи, там чергуватимуть слідчо-оперативні групи, вибухотехніки та криміналісти, які виїжджатимуть на виклики в разі замінування чи виявлення якихось небезпечних предметів. У день виборів в обласному центрі також будуть напоготові усі спецпідрозділи  поліції. Вони зможуть оперативно виїхати і надати відповідну допомогу там, де в цьому буде необхідність,  допомагатимуть їм і військовослужбовці Національної гвардії. Правоохоронці зроблять усе можливе, аби громадяни могли спокійно прийти на виборчі дільниці та проголосувати. І ми сподіваємося, що цих сил та засобів буде достатньо, аби належним чином  відреагувати на усі небезпеки та повідомлення про них від громадян».

   Ольга Мазаєва, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Тернопільській області, нагадала, що з 24-ї години 29 березня повинен початися процес ліквідації усієї передвиборчої агітації , завтра ми вже не повинні побачити жодного її клаптика. А місія провести цей процес вчасно і належним чином покладається на підприємства органів влади та місцевого самоврядування. Підсумовуючи ж діяльність ОПОРИ, вона повідомила, що представниками мережі в області було проведено цілу низку  інформаційних кампаній щодо підготовки до виборчого процесу та правил голосування, в тому числі, за підтримки управління юстиції, тренінгів і семінарів у вузах. «Ми сподіваємося, що студенти прислухаються до наших закликів прийти на вибори і проголосувати, – зазначила вона. – Стосовно ж органів реєстру виборців, де останніми днями значно збільшився наплив людей, то хочу похвалити їхню роботу, бо вони зробили все для того, щоб спростити і пришвидшити всі процедури. Разом з тим знову нагадую, що усім тим, хто не знайшов себе у списках чи отримав запрошення голосувати для давно померлих людей, слід якнайшвидше звертайтеся до органів ведення державного реєстру виборців. В Тернополі це міська рада, 4-й поверх, а в районах вони знаходяться у приміщеннях райдержадміністрацій. А щодо того, чому так сталося, що запрошення надіслали померлим, то з цим питанням ми будемо розбиратися, можливо, навіть разом з правоохоронними органами. Але це вже буде після виборів, бо до 31 березня, зрозуміло, вже нереально.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua