Тернопіль приєднується до міжнародної акції «Хода за свободу» («WalkForFreedom»)

18 жовтня з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми у всіх областях України відбулися та 20 жовтня в м. Києві відбудеться всесвітня щорічна акція „Walk for Freedom/Хода за свободу” – мовчазна і мирна хода, яку організовують вже шість років поспіль на захист чоловіків, жінок та дітей, які зараз знаходяться у рабстві. Про це сьогодні під час засідання Тернопільського прес-клубу повідомила керівниця громадської організації «ТМЖК «Відродження нації» Галина Кравець. «Торгівля людьми у світі є другим після наркоторгівлі бізнесом за обсягом коштів. За інформацією фахівців, його грошовий обіг складає у світі 30 мільярдів доларів. Торгівля людьми – це приниження людської гідності, тому вважається особливо важким злочином», – наголосила пані Галина.

Аби зменшити ризики потрапляння людей у трудове чи сексуальне рабство, найперше потрібно постійно інформувати населення. На цьому зосередила увагу головна спеціалістка Управління сім’ї та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації Оксана Шуль. «У Тернопільській області 33 особи мають статус людей, які постраждали від торгівлі людьми. Цього року такий статус надали трьом особам, – розповіла пані Оксана. – Ці люди потребують юридичної, медичної, психологічної допомоги. У співпраці з різними громадськими організаціями наші фахівці їм надають таку допомогу безкоштовно».

Заступниця начальника Служби у справах дітей Тернопільської обласної державної адміністрації Майя Шимашис, заступник начальника відділу боротьби із злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Тарас Гуменний, начальник відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області  Петро Тихович також наголошували на важливості інформування населення про таке явище як торгівля людьми та необхідності проведення таких акцій як «Хода за свободу».

Директорка з розвитку громадської організації «ТМЖК «Відродження нації» Оксана Шлюсар зазначила, що організація у партнерстві із державними службами та управліннями проводить значну роботу особливо із учнями, студентами для профілактики торгівлі людьми. «У середній школі, наприклад, організовуємо гру «Ліза та її друзі подорожують світом», під час якої знайомимо учнів із правилами безпечної подорожі. Це важливо, оскільки за даними дослідження 75% молоді заперечує, що може бути втягнута у торгівлю людьми, до 60% хочуть працювати за кордоном без офіційного оформлення. Отже, можемо говорити про значну групу ризику молодих людей, які при певних обставинах можуть стати жертвами чи то сексуального, чи то трудового рабства. Словом,  профілактичні заходи вкрай необхідні».

Цього року до акції «Хода за свободу»  приєдналося 50 країн світу. Хода пройшла в усіх обласних центрах, у тому числі і Тернополі. Інформаційні матеріали розповсюджувалися також в усіх районних центрах області.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua