У Тернополі буде проведено ряд просвітницьких заходів щодо ходу судової реформи

Підвищення обізнаності громадськості щодо стану та ходу судової реформи ставить перед собою Комітет виборців України, реалізовуючи на місцевому та національному рівні однойменний проект. Про підготовку до його реалізації та першочергові завдання судової реформи розповів 12 червня під час прес-конференції координатор просвітницьких проектів Тернопільського обласного осередку КВУ Володимир Курило.

«З метою донесення до громадян інформації про перебіг та зміст судової реформи, КВУ розробив низку просвітницьких матеріалів. Зокрема, інформаційні плакати та буклети», – повідомив доповідач. Активісти Комітету виборців України безкоштовно поширюватимуть їх серед громадськості, інформуючи в такий спосіб людей про процес забезпечення відкритості та прозорості судів, їх фінансової незалежності та наголошуючи на важливості професійного і громадського контролю за діяльністю судів та суддів.

Володимир Курило нагадав, що за 26 років незалежності України було 7 спроб реформувати судову гілку влади. Остання восьма спроба почалась з 2 червня 2016 року, коли Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції в частині правосуддя та новий Закон України «Про судоустрій та статус суддів». Сама ж реформа стартувала з 30 вересня 2016 року.

Судова реформа запроваджена з метою спрощення судової системи і судочинства з одночасним кадровим перезавантаженням, а  також антикорупційного контролю та дієвої відповідальності суддів. Найголовніша мета реформи – відновлення довіри суспільства до судової влади та спрощення  судової системи  для громадян.

«Дійсно мета будь якої реформи – зробити життя пересічних громадян кращим. Тому важливо, аби судова реформа зробила судовий захист більш ефективним», – зазначив координатор просвітницьких проектів Тернопільського обласного осередку КВУ Володимир Курило.  На його думку, спростити спілкування між громадянами та судовими інстанціями може запровадження електронного суду.

Звернув увагу доповідач й на те, що однією з найважливіших гарантій самостійності суду та незалежності суддів є належне їх фінансове забезпечення, гідна оплата праці суддів та забезпечення фінансування судів у розмірі, достатньому для ефективного виконання судами їх функцій.

Володимир Курило також повідомив, що ці та інші питання докладніше буде обговорено під час спеціальних інформаційних заходів, до участі в який організатори проекту «Підвищення обізнаності громадськості щодо стану та ходу судової реформи на місцевому та національному рівнях» мають намір запросити журналістів, представників суддівського корпусу та судової адміністрації, громадських активістів.

Він підкреслив, що згаданий проект виконує ВГО «Комітет виборців України», в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua