У Тернополі діятимуть “Білі берети”

Про створення медичного загону, який діятиме у час надзвичайних ситуацій та військових дій, сьогодні розповів журналістам голова цього формування, активний лікар-майданівець Андрій Салагорник. Чоловік був у найгарячіших точках київського майдану, місяць працював добровольцем у мобільних медичних бригадах. Саме після таких «гарячих» подій він вирішив створити медичний загін із професійних медиків. Його назва – «Білі берети». Як зазначив Андрій під час засідання Тернопільського прес-клубу, наразі до його складу увійшло 8 чоловіків. До “Білих беретів” приймають працюючих лікарів із закінченою вищою освітою. Тому що вища освіта є базовою для подальших навчань в медико-тактичній сфері. «Сьогодні в позаробочий час учасники уже проходять навчання на базі медичного університету. Триватиме підготовка протягом місяця,- каже Андрій. – Беремо у загін виключно медиків-чоловіків. Метою цього проекту є вміння надавати домедичну допомогу і організацію мобільних медичних пунктів, керування ними в надзвичайних ситуаціях, при введенні військового стану і при масових заворушеннях».
Наразі є одна проблема – не вистачає коштів, а відтак медики сподіваються на допомогу тернополян, аби бути готовими до боротьби. Найперше, кошти необхідні на екіпірування, аби життя медиків у гарячих точках було безпечним. Приміром, один бронежилет, що захищає від автомата Калашникова, вартує близько півтори тисячі гривень, дорогі і каски та інші захисні амуніції.
Медикам-волонтерам взялася допомагати громада. Так, ГО «Молодіжне об’єднання «Файне місто» організує волонтерів, які збиратимуть кошти для медиків з білими беретами. Аліна Дзюба, представник ГО «Файне місто»,повідомила, що волонтери працюватимуть по місту, скриньки із надписами «Білі берети» будуть розміщені у крамницях та кафе. «Волонтери матимуть роздруківки роз’яснень для громадян, а для підприємців – офіційні рахунки, куди можна перерахувати кошти для потреб медичного загону».
Такі загони уже створені у Львові та Полтаві. Планують їх створити і в інших містах України. Чимало із тих медиків, що увійшли в загін уже мають досвід роботи в «гарячих точках», а особливо – на київському Євромайдані. Долучитися до «Білих беретів» можуть усі дужі чоловіки-медики до 35 років.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua