У Тернополі презентували освітню програму «Школа молодіжних лідерів громад»

Програму презентували гості заходу: Максим Черкашин – керівник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», Сергій Волохатий – заступник Вишнівецького селищного голови, учасник проекту «Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики». Зараз в Україні швидкими темпами створюються об’єднані територіальні громади. І нагальною стала потреба в залученні молоді до активного розвитку своїх громад. Молодь потрібно втримати в своїх громадах, а для цього треба її чимось зацікавити та  зайняти.

Цей проект відбувається вже вдруге. Минулого року ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» проводив першу Школу, з якої випустили 17 спеціалістів, розповідає Максим Черкашин. Тоді проект охоплював 8 областей Західної України. Цього року територія проекту розповсюджується вже на всю Україну.

Навчання в школі є безкоштовним. На його реалізацію виділено 15 тисяч євро. Проект реалізовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” спільно з Міністерством молоді та спорту України за підтримки «U-LEAD з Європою».

Учасниками  (слухачами) програми можуть бути молоді люди, які працюють в органах місцевого самоврядування з молоддю, або молоді лідери та активісти громад. За словами Максима Черкашина, унікальність проекту є в поєднанні теорії з практикою – учасники проводитимуть тренінги у своїх громадах, а по закінченню Школи напишуть свої проекти із стратегії розвитку молодіжного середовища своєї громади.

Отже, початок школи планують на березень місяць. Навчання передбачає інтенсивні заняття – 5 днів на тиждень, з ранку до вечора. Тривалість навчання розрахована на 8 місяців. Але буде чергування – місяць навчання, потім місяць вихідний і т.д. По закінченню школи слухачам буде вручено сертифікати.

Викладачів і тренерів для цього курсу обирають на конкурсній основі. Є 17 тем, по яким  оголошено конкурс серед лекторів.  Під час відбору звертають увагу на їхню мотивацію, адже це є дуже важливо, каже Максим Черкашин. Вікові обмеження для лекторів – до 35 років.

Сергій Волохатий за фахом є політологом, але хоче працювати з молоддю. І хоче робити це системно. Він є випускником першого, минулорічного, проекту цієї Школи, то ж долучається до цієї програми із розумінням справи. Каже, що у 2015 році, коли був обраним сільським головою, то разом з молоддю організовував чимало різноманітних заходів в своїй громаді – толоки, облаштування скверу. У своїй професійній діяльності  постійно намагається спілкуватися з молоддю – веде активну роботу із старшокласниками, обговорює спільно з ними тему створення Молодіжної ради. На думку Сергія Волохатого  програма «Школа молодіжних лідерів громад» відіграє значну роль у вихованні і навчанні місцевої молодої еліти і є вкрай важливою і дуже на часі.

Галина Жук

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua