У тернопільських онлайнмедіа майже не пишуть про Операцію об’єднаних сил

Такі результати моніторингу тернопільських онлайн-медіа, що проводив Інститут масової інформації (ІМІ) з 4 по 8 листопада 2019 року. Метою дослідження було проаналізувати контент інтернет-ЗМІ на предмет висвітлення теми проведення Операції об’єднаних сил в ході російсько-української війни, проаналізувати кількість таких матеріалів та розподіл тем у висвітленні воєнної тематики, а також тональність висвітлення підтеми “розведення військ”. Під час моніторингу аналізувалися новини п’ятьох місцевих онлайн-видань: «Доба», «Реально», «Терен», «20 хвилин» і «0352».

Загалом опрацьовано 741 публікацію, з них лише у тринадцяти була інформація якимсь чином пов’язана з сучасною російсько-українською війною, у відсотковому співвідношенні це складає 1,75 %. Найбільша частка таких новин у виданні «Доба» — 5,6% (5 новин з 88), у «0352» — 2% (4 новини зі 194), у трьох інших виданнях — «Реально», «Терен» і «20 хвилин» — ця частка складає менше одного відсотка. Основна тематика у новинах про війну  вшанування пам’яті ветеранів. Про це йдеться у 70% публікацій.

Майже половина усіх новин, що стосувалися теми війни, повідомляли про смерть тернопільського поліцейського під час його служби в зоні проведення Операції об’єднаних сил. Про це повідомили всі аналізовані сайти. Для двох інтернет-медіа це було єдине повідомлення, що стосувалося ООС в ході російсько-української війни:
Тернопіль прощається з Володимиром Стецюком, який помер в районі проведення Операції Об’єднаних сил” (20 хвилин),
На сході обірвалося життя майора роти поліції «Тернопіль»” (Реально).

Видання “Доба” опублікувало новину про деталі нового церемоніалу поховання вояків: “В Україні розробили поховальну церемонію військових”.

Двічі повідомлялося про відкриття пам’ятника у селі, поблизу Тернополя:

У селі на Тернопільщині відкрили пам’ятний знак героям Небесної сотні та воїнам АТО і ОСС” (Терен),
У Плотичі відкрили пам’ятний знак Героям Небесної Сотні та воїнам АТО” (Доба).

Також було опубліковано два повідомлення про створення (відновлення) центру для ветеранів війни. Про це написали “0352” та “Доба”:

“Друге дихання”: на Тернопільщині відновлюють реабілітаційний центр для учасників війни”, У тернопільському селі відкриють центр для учасників АТО/ООС”.

Одне повідомлення містило інформацію про обстріли українських збройних сил російськими терористами: “Пів години пекла: ЗСУ накрили шквальним вогнем на Донбасі” (0352).

Про один з юридичних аспектів, пов’язаних з війною, йшлосяя у повідомленні Медики можуть отримати статус учасника бойових дій. Законопроєкт”.

Не було жодного повідомлення, що стосувалося б тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Криму чи прифронтових населених пунктів, що контролюються Україною. За аналізований період була відсутня також будь-яка інформація про політичні чи економічні аспекти, пов’язані з російсько-українською війною. Про “розведення військ” взагалі не повідомлялося.

Любомир Крупницький, регіональний представник ІМІ в Тернопільській області

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua