У Тернопільському прес-клубі навчали створювати цікаві і професійні телесюжети

Як робити матеріалами цікавими, не нав’язувати свою позицію читачу/глядачу та працювати згідно з основними журналістським стандартами, дізналися слухачі регіональної Школи мультимедійної та тележурналістики. Дводенний тренінг “Стандарти і етика інформаційної журналістики у практичному застосуванні” провели для них у Тернопільському прес-клубі визнані фахівці з телевізійної журналістики та медіаконсультанти Ігор Куляс і Олександр Макаренко

   Тренінг розпочався із практичної вправи “Знайомство”. Присутні за декілька хвилин мали провести бліц-інтерв’ю, на основі якого підготувати 30-секундну цікаву історію про свого співрозмовника. У ході цього завдання учасники відпрацьовували техніку репортажного інтерв’ю. Аналізуючи розповіді учасників, тренери звернули увагу на те, що сьогодні журналісти часто порушують стандарти, перекручуючи інформацію, даючи власну оцінку фактам та нав’язуючи глядачеві образ людини, який самі придумали. Також вони дали низку порад, як зробити розмову із людиною цікавою, зокрема, вони зазначили, що завжди потрібно ставити уточнюючі запитання, уникаючи шаблонів, та налаштуватися зі співрозмовником на “одну хвилю”. “Кажуть, що диявол – в деталях, а в нашій роботі – у цікавому. Тому копаємо до найдрібніших деталей, намагаємося говорити з людиною, а не допитувати, тоді й буде цікаво”, – зазначив Ігор Куляс.

   Не менш пізнавальним було практичне завдання «Вибух у лікарні», під час якого присутні відпрацьовували стандарти точності й достовірності подачі інформації. Відтак тренери вчили слухачів школи, як зробити свій текст доступним та зрозумілим для пересічного глядача. “Для нас важливо, щоб наша аудиторія розуміла, про що ми говоримо. А потенційний глядач чи читач – це проста людина, тому і говорити з ними потрібно простою мовою. Грамотною, зрозумілою мовою, але простою, без складної термінології. Якщо ж така є, то її потрібно обов’язково розтлумачити”, – наголосили тренери. Також слухачі дізналися, як діяти при відмові експерта давати коментар та як дотримуватися балансу думок під час висвітлення конфліктної ситуації, відокремлюючи факти від власних думок. “Факти не мають різних версій. А суб’єктивних думок з приводу різних фактів може бути безліч, тому потрібно уникати оціночних суджень та суб’єктивізму “, – підкреслив Олександр Макаренко.

   Треба відзначити, що впродовж обох днів тренінгу всю теоретичну інформацію відпрацьовували на практиці. Окрім того, слухачам було дуже цікаво почути про практичний досвід роботи тренерів на таких відомих телеканалах, як Інтер, Новий канал, 112 канал, а також на Суспільному телебаченні, де вони «оживляли» інформаційні редакції. Навчання тому, як створювати якісні телевізійні сюжети, буде продовжено –  влітку Ігор Куляс та Олександр Макаренко проведуть у Тернопільському прес-клубі ще 2 тренінги .

   Тренінг проводився в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Світлана Величко

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua