Хворі нарікають на “непрозорість” черги за безкоштовними ліками

На вчорашній пресконференції у Тернопільському прес-клубі журналісти дізналися про  результати двомісячного моніторингу щодо наявності,  використання  та  своєчасності  надходження лікарських засобів, що закупляються за бюджетні кошти для хворих на гепатит В і С. Як повідомив Олександр Домбровський, голова ТО «Нівроку» (саме ця організація проводила таке дослідження в нашій та двох сусідніх областях), за цей час було анонімно опитано 270 хворих та  30 лікарів.

До уваги також взято відповіді на 8 інформаційних запитів, що надсилалися в управління охорони здоров’я облдержадміністрацій, та інформацію з сайтів цих установ і лікувальних закладів. Олександр Домбровський зазначив, що опитування не є соціологічним, однак дозволяє побачити загальну картину і зрозуміти ситуацію.  Власне з результатами моніторингу та головними висновками, що їх зробили громадські активісти, ознайомила експертка проекту Ольга Мазаєва. Передусім вони констатувала, що забезпечення ліками пацієнтів лікарень виглядає кращим, аніж тих, хто лікується самостійно. І медики, і хворі відзначили, що впродовж останніх двох років значно покращилась якість пропонованих медикаментів, а відповідно зросла і ефективність лікування. Однак якісні ліки дорогі, і частина їх все ще в дефіциті. Люди, які потрапили в програму безкоштовного забезпечення ними, вимушені чекати, і нарікають на те, що черга є непрозорою, тож їм невідомо, коли саме вони отримають необхідні препарати. Також і лікарі, і пацієнти хотіли б, щоб за державний рахунок закуплялися передусім дорогі ліки, які коштують тисячі гривень, бо ті, що за кількасот, їм значно простіше придбати за власний кошт.

   Незрозумілою залишилася для дослідників логіка визначення кількості  необхідних медикаментів та їх розподілу між областями. Як приклад, Ольга Мазаєва навела факт із закупівлею «Рибавірину». Тернопільщина, де півтори тисячі хворих на гепатит С, отримала аж 41 тисячу цих таблеток ( 245 упаковок), які лежали на складі пів року. Тим часом у Рівненську область, де таких хворих 3532, надійшло лише  100 упаковок. Так само незрозуміло, чому у нас на Тернопільщині, наприклад, за забезпечення ліками хворих на гепатити усієї області відповідає інфекційне відділення першої міської лікарні. «За таких умов лікарям дуже складно контролювати дотримання схеми лікування, а від цього залежить його ефективність, – сказав Олександр Домбровський. – Тож було б набагато доцільніше, щоб медикаменти замовляли і отримували безпосередньо районні лікарні».

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua