Андрій Кокотюха: «Досі не знаю, чи відбувся я як письменник»

В Галицькому коледжі відбулася зустріч з українським письменником-белетристом Андрієм Кокотюхою. Темою для обговорення стали проблеми книговидання в Україні і не тільки. Письменник представив свій роман «Червоний», екранізацію якого нещодавно транслювало українське телебачення, серію книг «Ретро-романи» та найбільше звернув увагу присутніх на два історичних видання про події в Україні 100-річної давнини ― «Київські бомби» та  «Адвокат з Личаківської». Він зазначив, що для того, аби написати ці книги, він прочитав близько десятка історичних творів та вивчив багато архівних документів.

«Серія «Ретро-романи» започаткована власне моїми книгами, а тепер її намагаються  писати вже інші автори в іншому оформленні, – розповів Андрій Кокотюха. – Книжкові серії всюди в світі продаються краще, ніж окремі книжки, і якщо в Україні останнім часом вони набувають популярності, то це означає, що наш видавничий бізнес набуває більш цивілізованого вигляду. Читач, особливо в Україні, любить комфорт. Українці відрізняються тим, що люблять читати і люблять купувати книжки, але за умови, що їх підвезуть «під хату»…».

   Також письменник висловив несподівану думку про те, що існування в Україні таких великих загальноукраїнських заходів, як «Форум видавців» і «Книжковий Арсенал» – це насправді … погано. Чому? «Тому, – пояснив він, – що видавці починають жити  не від сезону до сезону, не від кварталу до кварталу, а від «Арсеналу» до «Форуму». Вони ж відбуваються двічі на рік, а книжкові новинки повинні виходити щоквартально. Ось в сусідній державі-агресорі, попри моє гостро-негативне ставлення до неї, щокварталу в кожному сегменті 20 новинок виходить ― в них це налагоджена індустрія, вони штампують книжки і вони їх читають».

   Поділився Андрій Кокотюха і особистим. «Мені 47, і пишу, можна вважати, вже 40 років, – розповів він. – Я з дитинства писав казочки, причому сам їх ілюстрував. Але я навіть досі не знаю, чи відбувся я як письменник. Як автор книжок ― можливо, як письменник ― не знаю…».

Володимир Ціхоцький, слухач «Школи сучасної журналістики»

На фото – Андрій Кокотюха під час зустрічі у Галицькому коледжі

Фото Ірини Ковальчик

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua