Відбувся ювілейний «Ї»

 У Тернополі  три дні проходив п’ятий  міжнародний мистецький фестиваль «Ї». На цьому заході збираються як найвідоміші, так і ще зовсім юні представники сучасного літературного світу, музиканти та художники, які просто не уявляють свого життя без мистецтва. Про особливості  фестивалю нашому кореспонденту розповідає один із його засновників та координатор Юрій Матевощук.

– Що можна назвати родзинками цьогорічного «Ї»?

– Спеціально для цього ювілейного фестивалю  коваль Василь Гудима викував скульптуру , і вже є усне погодження з міською радою про те, що ми виберемо  місце, де вона буде стояти саме як спогад про п’ятий мистецький фестиваль. Слоган цього року  – «Твоя культурна ідентифікація». Ми зробили акцент в більшості на українських авторах –  і не тому, що проблематично запрошувати закордонних, а тому, що хотіли акцентувати саме на наших. Також дуже щасливі , що приїхали польські та білоруські митці приїхали, але я не можу назвати їх таким великим зарубіжжям, бо вони дуже близькі нам по духу.

– А наскільки п’ятий фестиваль відрізнявся від першого?

– На першому фестивалі я ще не був серед організаторів, а був лише учасником, який відкривав його в «Перемозі». Спочатку це був просто фестиваль української літератури та музики, а вже після другого проведення він почав називатись «Ї». Перший фестиваль був своєрідною пробою пера, вже тоді були запрошені відомі митці, але це не мало такого розголосу та поширення. А вже на третій рік ми зробили його міжнародним, запросивши іноземних митців та гостей .

   Хочу додати, до речі, що ми не заробляємо на фестивалі, а займаємось цим тому, що хочемо це робити, і людям це теж потрібно.

Як обираєте учасників для фестивалю?

– При складанні програми я керуюсь як власними вподобаннями, так і результатами опитувань в соцмережах. Але ми й самі є учасниками, тож намагаємось робити фестиваль передусім актуальним для сьогодення. І не просто запрошуємо письменників, щоб на них подивились і послухали їхні твори, а щоб вони привозили щось нове для людей. Щоб приїжджали зі своїми новими проектами: чи це нові презентації книг, чи представлення в якихось нових іпостасях. Наприклад, минулого року ще невідомий поет Дмитро Лазуцький співав разом з «Kozak System» – такого ніхто ніколи не бачив. І ми постійно намагаємось робити так, щоб всі позитивно здивувались.

Анастасія Борщ

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua