До посту тернополяни ставляться по-різному

Триває другий тиждень Великого посту. Багато хто на цей час змінив своє життя кардинально, а хтось його настання і не помітив. То чим є Великий піст для жителів  Тернополя? Ось що відповіли автору кілька дуже різних людей.

 Роксолана, 23 роки, бариста:

   – Я знаю, що Великий піст символізує собою час, відведений для духовного очищення та підготовки до Великодня. Але особисто я, як людина не особливо віруюча, не зовсім згідна з прийнятими канонами, яких дотримуються люди під час нього. Частина з них – це застарілі традиції. Наш світ постійно змінюється, ритм життя пришвидшується,  людям потрібне повноцінне харчування для відновлення запасу енергії, а це важко забезпечити, якщо обмежувати себе в необхідних продуктах. Я погоджуюсь з тим, що в цей період потрібно уникати конфліктів і намагатися бути позитивно налаштованими один до одного, нікого не ображати і не ображатися на інших. Якщо людина наповнює себе позитивом, то цей позитив буде і навколо неї. Тому, як на мене, то головним є не те, що ти їси, і як часто відвідуєш церкву – головне те, що ти носиш в душі, що відчуваєш.

 Марія Олександрівна, 65 років, пенсіонерка:

   – Здавалося б, що в моєму віці говорити про якісь строгі обмеження в їжі важко, але відмова від скоромних продуктів харчування, навпаки, йде тільки на користь. Організм очищується, тиск від зменшення кількості шкідливої їжі приходить в норму. Хоча фізичне очищення є не таким важливим, як духовне. Тому я вважаю, що під час  Великого посту потрібно більше зосередитися на своєму духовному стані. Я кожного дня молюся, дякую Господу за все, що робить мене щасливою, прошу у нього прощення за свої гріхи, здоров’я для себе, своїх дітей і онуків, постійно ходжу до храму. Як маму і бабусю, мене пригнічує той факт, що сучасна молодь менш витривала, ніж люди мого покоління, і в духовному, і в фізичному плані. Зараз діти не вважають важливим тримати піст, обмежуючи себе в чомусь. Можливо проблема криється в іншому підході до виховання. Хотілося б, щоб наші дітки більше розуміли суть і важливість посту.

Наталя, 18 років, студентка:

   – Я не можу сказати, що строго дотримуюсь всіх правил посту, але  намагаюсь не вживати м’ясних та молочних страв щосереди і щоп’ятниці. Це не так вже й важко, якщо врахувати, що дехто не їсть такої їжі протягом всього періоду посту. Також, по можливості, я намагаюся відвідувати церковні служби, але найголовніше  -відсторонитися від поганих думок та переживань, які обтяжують душу.

 Олег, 29 років, маркетолог:

   – Скажу чесно, що я ніколи не дотримувався ніяких постів, і не бачу в цьому потреби. На мою думку, це більше необхідно людям, які відчувають певну залежність від чогось, чи вплив якихось поганих звичок. Для таких людей це свого роду як лікувальна профілактика залежності від непотребу, що краде наш час та здоров’я. Якщо розглядати піст саме з такої точки зору, то це може бути дуже корисним.

 Христина, 36 років, домогосподарка:

   – Для мене період посту важкий, але асоціюється з відпочинком (сміється.) Важко, звичайно ж, відмовитися від м’ясних та молочних продуктів, а все тому, що мої синочки та чоловік і дня не можуть без них прожити. Мені ж, як мамі і дружині, яка кожного дня дбає про приготування їжі для своєї сім’ї, доводиться стримувати себе, щоб не покуштувати щось з моїх кулінарних шедеврів. Але емоційно я намагаюсь відпустити переживання, незадоволення, очистити голову від негативу. Такий собі духовний «time out», коли я виганяю з думок і з серця все зайве. І в цьому дуже допомагають молитви. Якщо в юності це здавалось не таким вагомим, то тепер я розумію, наскільки важливими є подібні речі.

Надія Павлюк, слухачка «Школи сучасної журналістики»

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua