Хто у Тернополі п’є наймоднішу каву?

Дуже багатьом зараз важко уявити ранок без чашки запашної кави, яка наче заряджає енергією. Культура кави почала розвиватися ще кілька сотень років тому, та в сучасному світі її розвиток досяг нового рівня. Кавова індустрія активно крокує в ногу не лише з світовою культурою, а й з технологіями та модою. Цей напій має настільки широку рецептурну гамму, що кожен може знайти для себе свій ідеальний варіант. Якій же каві надають перевагу тернополяни?

Як відомо, Тернопіль — це місто студентів, тому я розпочала своє дослідження саме з молоді. Після опитування та відвідування найпопулярніших серед молоді кавових закладів я зробила декілька висновків. В першу чергу з’ясувалося, що молоді люди є найбільшими кавовими експериментаторами, які полюбляють каву за оригінальними рецептами та експериментують з різними добавками. А от студенти-африканці, як виявилось, не є великими поціновувачами кави – вони надають перевагу таким напоям, як какао і гарячий шоколад. Інші молоді іноземці, які відвідують наше місто, замовляють зазвичай еспресо або капучіно. Та найпопулярнішим напоєм серед молоді є лате – м’яка кава з ніжним молочним смаком.А отсеред старшого покоління тернополян, за ствердженням працівників кав’ярень та барів,  в моді класичне еспресо. Чоловіки надають перевагу міцному, строгому еспресо або більш легкому американо. А представниці прекрасної статінайчастіше вибирають такі варіанти, як лате, капучіно та американо з молоком.

На вибір кавового напою певним чином впливає і рівень кав’ярень та їх контингент. Елітні кав’ярні, приміром, ніколи не зраджують класиці, а стильні та молодіжні завжди  прагнуть зацікавити своїх відвідувачів чимось новим та оригінальним. Можна також говорити і про сорти, види та способи обжарювання кави, які теж впливають на вибір, але відсоток людей в нашому місті, які всерйоз цим переймаються, надто малий – це або дуже досвідчені кавомани-гурмани, або ж ті, чия робота безпосередньо пов’язана з кавою.Требазгадати і про головний біль кожного бариста – псевдогурманів, які винайшли такі напої, як, приміром, пістретто, макіто та лате без молока.

   Підсумовуючи ж всі коментарі, надані мені відвідувачами та працівниками тернопільських кав’ярень, можна зробити висновок, що найбільш популярною і модною кавою в Тернополі залишається насьогодні лате. Мабуть, не зважаючи на те, що в нашому місті кавовий бізнес є досить успішним, тернополяни ще не навчились по-справжньому смакувати каву. На відмінну від жителів Європи, де найпопулярніший вид кави — це еспресо.

Надія Павлюк, слухачка «Школи сучасної журналістики» 

На фото – авторка публікації з наймоднішою тернопільською кавою

Фото Ольги Павлюк

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua