Чи знаєте ви, ким були ваші предки?

Кожен із нас рано чи пізно хоче дізнатись історію свого роду. Багато відвідувачів Державного архіву Тернопільської області звертаються туди саме з такою метою. Одержати відомості про своїх предків та їхнє життя сьогодні можна і з інтернету, де з’явилося багато відповідних ресурсів. Але якщо ви вирішили підійти до цієї справи серйозно, то потрібно звернутись за допомогою у архів.    Першим кроком має бути розмова з рідними, щоб дізнатись якомога більше інформації про своїх предків. Другий крок – зайти на сайт Державного архіву Тернопільської області http://www.dato.te.gov.ua/index.php/publikatsii/opysy та перевірити в описах, чи є метричні книги. Для цього необхідно знати роки народження, смерті та одруження особи, а також її віросповідання і населений пункт, де вона проживала. Якщо потрібна метрична книга в описі архівного фонду є, то  можете звертатися в обласний архів. Якщо ж немає – не розчаровуйтесь, а звертайтесь в головне управління або районі відділення РАЦС, де також тимчасово зберігаються відповідні записи.

Для того, що б працювати в читальному залі облдержархіву, необхідно мати з собою документ, що засвідчує особу (паспорт) та ознайомитись із значенням ключових для метричних записів латинських слів – nomen, patris, matis, sexus, thori тощо – для того, щоб зрозуміти зміст. «Самостійні архівні дослідження – це досить  захоплююча робота, – каже директор Державного архіву Тернопільської області Федір Полянський. – Але  для цього потрібно знати не лише ази латині. Тому простіше замовити архівну довідку про генеалогію своїх предків. Для цього потрібно вказати прізвище, ім’я, по батькові предка, орієнтовні дані про демографічну подію, віросповідання та населений пункт. Однак послуга платна – 198, 92 грн. за один метричний запис».

 Ірина Ковальчик, слухачка «Школи сучасної журналістики»

На фото – одна з старих метричних книг, за якою можна досліджувати родовід

Фото автора

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua