Іван Байдак зізнався, що писатиме про вигадані світи

Нещодавно у книгарні «Є» відбулась зустріч з Іваном Байдаком – молодим львівським письменником родом з Тернопільщини. Він розповів про себе та свою нову книгу  «Тіні наших побачень» (впродовж трьох місяців вона була у топ продажах цієї книгарні ). На думку тих, хто вже прочитав, він вражає тонкістю психологічних портретів та детальністю спостережень, які зобразив 28-річний автор. «У кожному з оповідань збірки можна зустрітись із повноцінною драмою, опинитися на життєвому роздоріжжі, заблукати поміж внутрішніх суперечностей головних героїв… Це вдала спроба автора розібратися у психології людських стосунків, простежити часто непомітні «правила життя» – так пише про «Тіні наших побачень» один з рецензентів-літературознавців.

   На запитання, звідки він бере образи для своїх творів, Іван Байдак жартівливо відповідає, що це поки його недосліджені психологічні відхилення. « Я не був обмежений в своїй уяві, фантазії, – розповів він. – І вірю, що колись почну писати трилери або фентезі, почну працювати в креативних пластах вигаданих світів. Відчуваю у собі цей потенціал». На зустрічі обговорювались деякі передумови виходу книги у світ. Зі слів автора, співпраця з видавництвом виявилась нелегкою. «Книжка, яка не мала так називатись (початкова версія мала назву «Гештальт»), і книжка, яка не мала так виглядати»  —  каже про видання автор. Присутні цікавилися в Івана Байдака, коли і як він пише. Автор зізнався, що не може назвати точної дати, коли почав писати, бо «це був процес поступовий і непомітний». У написанні ж роману, зазначив він, важко говорити про натхнення, тут потрібна дисципліна, бо неможливо мати один настрій протягом року. «Письмо не може бути безперервним, коли ти надаєш значення словам, – сказав письменник. – Буває так, що після написання роману я довго не можу писати щось інше. Адже коли ти написав книжку, ти то «вилився», і тобі певний час немає що сказати. Ти пропрацьовуєш сюжети, але потрібне деяке відновлення, щоб наповнити їх текстово».

 Зараз Іван Байдак працює над кількома новими проектами, серед яких – книга поезій  та ще один роман.

Лілія Костенко, слухачка «Школи сучасної журналістики»

На фото – афіша презентації книжки в Тернопільській книгарні «Є»

Фото зі сторінки Івана Байдака у Facebook

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua