Що виявила ОПОРА в ході парламентської виборчої кампанії

   Підсумки першого місяця виборів до Верховної Ради України підбили вчора на прес-конференції у Тернопільському прес-клубі представники Громадянської мережі ОПОРА. Як повідомила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка,  в одномандатних  округах Тернопільщини на цих виборах змагаються за мандат 69 кандидатів – 50 від партій та 19 самовисуванців. Кількісний розклад кандидатів-мажоритарників на округах такий: округ № 163 (  центр Тернопіль) – 21, №167 ( центр Чортків) – 14, №164 (центр Збараж) – 13, №165 (центр Зборів – 11, і №166 ( центр Теребовля) – 10. В цілому, за висновками спостерігачів, виборча кампанія проходить спокійно, але не без порушень. Як і на попередніх президентських виборах, найбільше таких зафіксовано щодо розміщення зовнішньої передвиборчої агітації, і насамперед це відсутність всіх необхідних вихідних даних, зокрема, про замовників, на білбордах кандидатів. Саме з такими порушеннями «засвітилися» білборди партій “Європейська солідарність”, “Радикальна партія Олега Ляшка, “Українська стратегія Гройсмана”, “Сила людей”, а також кандидатів Ігоря Юзьвака, Івана Чайківського, Юлії Мамчак, Володимира Кравця, Віталія Горби, Степана Барни, Андрія Білецького та Михайла Головка, а на  білбордах Миколи Люшняка опорівці не знайшли інформації про відповідальних за випуск осіб. А передвиборчу агітацію партії “Слуга народу” та кандидата в народні депутати Леоніда Бицюри (ВО “Свобода”) було виявлено на фасаді будівлі державної форми власності, що є порушенням закону. Назвала Ольга Галушка і факт розповсюдження без вихідних даних інформаційного бюлетеня “Радикальної партії Олега Ляшка”.  Всього з початку виборчої кампанії, за словами Ольги Галушки,  спостерігачі ОПОРИ звернулися у поліцію з 24-ма заявами про ймовірні порушення Закону “Про вибори народних депутатів”, які стосувалися 47 об’єктів зовнішньої реклами.

  Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав  мережі ОПОРА  у Тернопільській області Ольга Мазаєва повідомила про 36 звернень до поліції та 10 складених протоколів. А також нагадала про деякі новації, введені на цих виборах, стосовно зміни місця голосування. Як от те, що для зміни місця голосування тепер вже непотрібно подавати жодні підтверджуючі документи. Для бажаючих змінити місце голосування без зміни виборчої адреси потрібно звернутись у орган ведення державної реєстрації виборців за місцем реєстрації або за місцем голосування з паспортом і написати заяву , в якій вказати бажану дільницю для голосування та причину зміни місця голосування, і цього досить.

   В разі виявлення порушень будь-яких виборчих прав громадян чи потреби в консультації Ольга Мазаєва закликала звертатися особисто до неї через сторінку у Фейсбук  (https://www.facebook.com/kniagynia ) , або ж за телефоном 097-562-17-81.

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua