Як впливало місто на жінок

«Жінки й Тернопіль: історія кількох романів та інтрижок з містом» -послухати лекцію з такою інтригуючою назвою зібралося минулого тижня ( якраз у Міжнародний жіночий день) у «Бункермузі» чимало охочих. «На нашу самоорганізацію, розвиток, стосунки, які ми мали чи маємо , впливає і місто, в якому ми живемо, – почала свою розповідь редактор і фрілансер Лілія Берник. – Якщо ці стосунки гармонійні ‒ вони живлять, дають енергію, сприяють розвитку, якщо ж негармонійні,  виснажливі ‒ такої енергії вони не дають. Так само і місто може стимулювати чи дати поштовх для розвитку, а може, навпаки, бути сухим ґрунтом…». Відтак присутні почули безліч цікавих фактів з історії життя видатних тернополянок –  Євдоксії Чарторийської, Анни Острозької, Катерини Замойської, Марії Собеської, Адельми фон Вай, ПеппіЛіттман, Євгенії Барвінської, Софії Дністрянської, Соломії Крушельницької та інших жінок, чиї долі впліталися в долю Тернополя впродовж століть його існування.

  На завершення Лілія Берник розповіла про те, як шукала факти для свого оригінального  дослідження. Більшість потрібної інформації була іноземними мовами – німецькою, англійською, польською, угорською – тож доводилося вправлятися у перекладі і навіть вдосконалити свої власні знання. Тепер вона думає про подальшу роботу в цьому напрямку. «Якщо знайду можливі варіанти, як це можна продовжити, то, можливо, буде щось більше, тому що  всіх таких жінок я ще не згадала» – зазначила авторка. До слова, вона є упорядницею кількох книг, редактором сайту «Стукіт серця», модератором сімейного форуму та мамою трьох дітей.

Софія Борак, слухачка «Школи сучасної журналістики»

На фото – під час лекції Лілії Берник про видатних тернополянок

Фото автора

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua