40 депутатів обласної ради проголосували «за» призначення нового керівника газети «Свобода»

26.09.2016, 18:08
138 Переглядів

Проект рішення обласної ради щодо призначення редактора газети «Свобода» таки було винесено з голосу під час першого пленарного засідання 4 сесії. Протести колективу редакції перед сесією та під час засідання, а також аргументи тих депутатів, які вважали такий крок протизаконним, оскільки газета перебуває у стадії роздержавлення,   нічого не дали. 40 депутатів проголосували «за» нового керівника, відтак призначили Віктора Уніята редактором видання, увільнивши таким чином від керівництва газетою Михайла Лисевича, який упродовж 4 років був на посаді виконувача обов’язків редактора.

Колектив редакції та депутати, які були проти розгляду питання, вважають, що з призначенням нового головного редактора газети «Свобода» Тернопільська обласна рада 5 разів порушила законодавство України.

«Перше. За висновками медіаекспертів та медіаюристів, засновники не мають права втручатися в роботу редакції, якщо розпочато процес роздержавлення, за винятком випадків, передбачених Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Процес роздержавлення розпочала Тернопільська обласна рада своїм рішенням від 31 травня 2016 року, згідно з яким вона виходить із співзасновників. Ще раніше розпорядження про вихід із співзасновників видав і голова ОДА.  Друге.  Органи місцевого самоврядування позбавлені права призначати керівників комунальних друкованих ЗМІ. Відповідні зміни внесено в Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні». Тепер п.7. ст.43 передбачає, що виключно на пленарних засіданнях можна приймати рішення щодо заснування аудіовізуальних (електронних) ЗМІ відповідної ради, призначення і звільнення їх керівників. Третє.  Зміни внесено і в Закон України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні». Статтю 8 доповнено новим положенням: «органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого  самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих ЗМІ». Четверте. На вакантну посаду головного редактора редакції газети «Свобода» не було оголошено конкурс, як це було з аналогічними посадами в інших комунальних закладах. Ця норма мала би діяти, якщо право призначати керівника друкованого комунального ЗМІ було би збережено за обласною радою. П’яте.  Новопризначений головний редактор не запропонував депутатам свого бачення розвитку газети, в тому числі, на стадії роздержавлення», – повідомляють у редакції.

Аргументи депутатського корпусу, який приймав рішення, такі: перше,  на головній сторінці газети ще досі зазначено, що вона є газетою Тернопільської обласної ради та Тернопільської обласної державної адміністрації; друге, жодних змін про зміну статусу газети не внесено у реєстраційні документи, відтак вона і досі вважається комунальним підприємством Тернопільської обласної ради.

Редакція надала результати голосування по фракціях. Отже, фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 16 «за», ВО «Свобода» – 10 «за», ВО «Батьківщина» – 8 «за», 1 – не голосував, «Об’єднання «Самопоміч» – 4 «проти», 2 –  не голосували, «Громадський рух «Народний контроль» – 1 «за», 2 «проти», 1 не голосував, «Громадянська позиція» – 3 не голосували, Радикальна партія Олега Ляшка – 3 «за», «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» – 2 «за», 1 не голосував.

Нагадаємо, газета «Свобода» увійшла  до першої хвилі роздержавлення, подала усі необхідні документи, як цього вимагає законодавство, у Кабінет Міністрів України.

Більше тут  – http://detector.media/community/article/119008/2016-09-22-u-ternopoli-vo-redaktora-gazeti-svoboda-pozivatimetsya-do-sudu-cherez-svoe-zvilnennya/

 

 

26.09.2016, 06:08
138 Переглядів