РЕЗОЛЮЦІЯ «ЗУПИНІТЬ БЕЗКАРНІСТЬ НЕГАЙНО!»


Учасники перших громадських слухань з питань безпеки журналістів в Україні, проведених Національною спілкою журналістів України з нагоди Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів, констатують:

Акти фізичного насильства проти журналістів залишаються без належної реакції влади. Немає прецедентів справедливого покарання кривдників журналістів, а в поодиноких випадках судових розглядів призначаються сміхотворні штрафи. Не покарано вбивць В’ячеслава Веремія, Павла Шеремета, замовників убивства Георгія Гонгадзе. Тренінги, конференції, засідання робочих груп, спрямовані на посилення безпеки журналістів, істотно не впливають на стан справ.

Вимагають:

Публічного звіту влади й органів слідства про результати розслідування резонансних злочинів проти журналістів.

Від Президента України:

– виконати обіцянку, дану в День журналіста 6 червня 2017 року, щодо організації публічного звіту про розслідування вбивства Павла Шеремета.

Від Верховної Ради України:

провести парламентські слухання щодо стану безпеки журналістів і свободи слова в Україні, запровадити регулярні щорічні слухання;

запровадити посаду Уповноваженого ВР України з питань свободи слова та безпеки журналістів з широкими повноваженнями контролю за слідством.

Від Генеральної прокуратури України:

призначити в керівництві ГПУ особу, відповідальну за нагляд щодо розслідування злочинів, скоєних проти журналістів. Публікувати щоквартальні звіти за результатами розслідування цих злочинів.

Від Міністерства внутрішніх справ України:

призначити у керівництві МВС особу, відповідальну за нагляд щодо розслідування злочинів, скоєних проти журналістів. Публікувати щоквартальні звіти за результатами розслідування цих злочинів.

Від судової гілки влади:

забезпечити відкритість судів з розгляду злочинів, скоєних проти журналістів;

запровадити окремий облік відповідної категорії справ і щоквартальну публікацію звіту з розгляду цих справ.

Від Вищої ради правосуддя:

запровадити звітність про притягнення до відповідальності суддів за порушення прав журналістів у судовому процесі, а також про неналежний розгляд цієї категорії справ зі щоквартальною публікацією звітів.

ЗУПИНІТЬ БЕЗКАРНІСТЬ НЕГАЙНО!

Київ, 1 листопада 2017 року
Дайджест роздержавлення ЗМІ. Жовтень 2017


Стали самостійними дві перші комунальні газети Львівщини. Як повідомляв сайт vgolos.com.ua, на Львівщині повністю завершили процес реформування та перереєструвались у незалежні видання дві газети – миколаївський часопис «Громада» та буська районна газета «Воля народу».Така реорганізація передбачена відповідно до Закону України «Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації». Вісім видань Львівської області включені до переліку друкованих ЗМІ та редакцій, які реформуватимуть на першому етапі, повідомляє прес-служба Львівської обласної ради. З огляду на це, комісія з питань  культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ на своєму засіданні погодила надання фінансової підтримки зазначеним виданням в розмірі 50 тисяч гривень кожному в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2017 рік. Нагадаємо, в області налічується 28 комунальних газет, які підлягають роздержавленню.

http://www.vgolos.com.ua/news/na_lvivshchyni_rozderzhavyly_pershi_dvi_komunalni_gazety_284712.html

70 відсотків місцевих комунальних газет ризикують бути закритими?

За інформацією її власного сайту,Українська Асоціація Медіа Бізнесу вважає, що без змін до закону про реформування комунальних та державних друкованих ЗМІ 70 відсотків місцевих комунальних газет ризикують бути закритими за 1,5 роки.ТожУАМБ попросила спікера Верховної Ради України  Андрія Парубія найближчим часом розглянути проект закону про внесення змін до Закону про реформування державної та комунальної преси.

До закінчення реформи все менше часу, а понад 80 відсотків газет все ще не реформовані. Практика показала, що перетворення окремої редакції вимагає до півроку часу. Відповідно редакції, які негайно не розпочнуть підготовку документів, ризикують втратити свідоцтва про право на видання ЗМІ вже з 01 січня 2019 року.

Найбільше ризикують зараз ті редакції, які через недоліки закону про реформування не можуть розпочати перетворення редакції. Серед основних перешкод: перешкоджання засновників та тиск на колектив шляхом звільнень. Саме на вирішення цих та інших перешкод спрямований проект закону про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” – № 6560 від 08.06.2017р. Цей законопроект розроблений спільно з Держкомтелерадіо за ініціативою представників самих друкованих засобів масової інформації та громадських організацій. Текст схвалили учасники слухань у Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики 24 травня 2017 року. Наразі законопроект № 6560 від 08.06.2017р включений до поряду денного та очікує на розгляд.

http://www.uapp.org/news_uapp/13411.html

У Вінниці надали рекомендації щодо змін в Закон про реформування державних та комунальних ЗМІ

   Як повідомило радіо LadaFM, у епартаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації в он-лайн режимі відбулася чергова  експертна зустріч з питань обговорення пріоритетів урядової політики. Цього разу експерти, представники громадянського суспільства та влади розглядали проект ЗУ «Про реформування державних та комунальних ЗМІ». Представників студій семи областей з центральної студії ознайомили з проведеною роботою в напрямку реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації та з пропозиціями, які вже напрацьовані для винесення на розгляд у Верховну Раду.

Від Вінницької області пропозиції до проекту закону надала директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк. За її словами в проекті слід  передбачити , що дія даного закону не розповсюджується на літературно-мистецькі, наукові, медичні, освітні , тощо видання, засновниками яких є органи місцевого самоврядування. «Проблемним питанням також є те, що у деяких редакціях, як  юридичних особах входять друкований ЗМІ та радіо, яке не є друкованим ЗМІ. А законодавчо не передбачено процедуру  виділення радіо» – зазначила Світлана Василюк. Як також відзначила посадовець, необхідним є на початковому етапі реформування забезпечити державну підтримку ЗМІ шляхом фінансування.

http://lada.fm/2017/10/20/u-vnnic-eksperti-nadali-rekomendacyi-dlya-vnesennya-zmn-v-zakon-ukrayini-pro-reformuvannya-derzhavnih-ta-komunalnih-zm.html

НСЖУ вимагає втручання Президента в кричущу ситуацію з роздержавленням на Запоріжжі

   Дати політичну оцінку діям посадових осіб місцевої влади в Оріхові Запорізької області і доручити розглянути питання про звільнення з посади голови Оріхівської райдержадміністрації Максима Проценка  за свідоме блокування Закону про реформування друкованих ЗМІ – з такою вимогою Національна спілка журналістів України звертається до Президента Петра Порошенка.Як йдеться в тексті звернення, про яке повідомляє сайтwww.mv.org.ua , в Оріхівському районі склалась кричуща ситуація щодо виконання Закону про роздержавлення. Зокрема, районна рада, з подання представників депутатської більшості, до складу якої входить фракція БПП «Солідарність», та за підтримки голови Оріхівської райдержадміністрації більше року свідомо блокує прийняття рішень, що необхідні для початку процесу роздержавлення місцевої районної газети «Трудова слава». Ця затримка створює реальну загрозу того, що газета з 2019-го року не зможе виходити.

   В серпні цього року в Оріхові знаходилась делегація НСЖУ на чолі з головою Спілки Сергієм Томіленком. Було передано колективний лист-звернення лідерам депутатських фракцій з проханням забезпечити виконання вимог Закону про роздержавлення та прийняти відповідні рішення на найближчій сесії райради.

Лист підписали понад 30 представників національних та місцевих ЗМІ з багатьох регіонів України. Однак депутати це звернення проігнорували. «Голова райдержадміністрації заявив під час сесії, що журналісти, які приїжджали на захист редакції з вимогою виконати вимоги закону, є замовними ( ця недопустима для чиновника зневажлива і образлива публічна оцінка дій керівництва та активу НСЖУ підтверджується наявним фрагментом звукозапису сесії)», – говориться у зверненні до Президента.

   Спілка відзначає, що відсутність реакції Президента на описану ситуацію «стане сигналом для інших місцевих чиновників про те, що блокувати закон про роздержавлення друкованих ЗМІ можна, і ніякої відповідальності за його зневажання не буде». «Ми не будемо стояти в стороні від цих проблем, а будемо і далі розповсюджувати інформацію про випадки блокування роздержавлення преси місцевими чиновниками», – зазначається в листі до Президента. Далі наводиться повний текст цього листа.

http://www.mv.org.ua/news/162690-chto_trebuet_nszhu_ot_prezidenta_ukrainy.html
02 листопада о 13:00 у прес-клубі зустріч з тернополянином, завойовником Кубку України зі змішаних єдиноборств


02 листопада о 13:00 у Тернопільському прес-клубі (вул. Качали, 3 )відбудеться зустріч з тернополянином, котрий завоював Кубок України зі змішаних єдиноборств. З 20 до 22 жовтня у Дніпрі відбувалася одна з найвидовищніших подій осені – Кубок України з ММА. Представити свій край на змаганнях з цього жорсткого та яскравого виду спорту приїхали юнаки з усієї України. Тернопільські бійці, котрі приймали у себе вдома Всеукраїнську юніорську першість навесні, теж поїхали  на змагання.

Гості прес-клубу:
новоспечений чемпіон Павло Малютик,
тренер збірної  інтерконтинентальний чемпіон зі змішаних єдиноборств Владислав Назарук,
голова обласної федерації Богдан Юлик.

Павло вже отримував «золото» на юніорській національній першості зі змішаних єдиноборств навесні, повторив у Дніпрі свій успіх. Спортсмен став Чемпіоном України у своїй ваговій категорії, та вже серед дорослих.

Відстоювала честь Тернопільщини збірна команда у складі:

Валерія Рибіна (вагова категорія до 57 кілограмів)

Максима Предка (вагова категорія до 66 кілограмів)

Павла Малютика (вагова категорія до 84 кілограмів)

Антона Харчука (вагова категорія до 70 кілограмів)
02 листопада о 13:00 у прес-клубі зустріч з тернополянином, завойовником Кубку України зі змішаних єдиноборств


02 листопада о 13:00 у Тернопільському прес-клубі (вул. Качали, 3 )відбудеться зустріч з тернополянином, котрий завоював Кубок України зі змішаних єдиноборств. З 20 до 22 жовтня у Дніпрі відбувалася одна з найвидовищніших подій осені – Кубок України з ММА. Представити свій край на змаганнях з цього жорсткого та яскравого виду спорту приїхали юнаки з усієї України. Тернопільські бійці, котрі приймали у себе вдома Всеукраїнську юніорську першість навесні, теж поїхали  на змагання.

Гості прес-клубу:
новоспечений чемпіон Павло Малютик,
тренер збірної  інтерконтинентальний чемпіон зі змішаних єдиноборств Владислав Назарук,
голова обласної федерації Богдан Юлик.

Павло вже отримував «золото» на юніорській національній першості зі змішаних єдиноборств навесні, повторив у Дніпрі свій успіх. Спортсмен став Чемпіоном України у своїй ваговій категорії, та вже серед дорослих.

Відстоювала честь Тернопільщини збірна команда у складі:

Валерія Рибіна (вагова категорія до 57 кілограмів)

Максима Предка (вагова категорія до 66 кілограмів)

Павла Малютика (вагова категорія до 84 кілограмів)

Антона Харчука (вагова категорія до 70 кілограмів)
Vogue UA оголошує конкурс для fashion-фотографів


Вперше у своїй історії український Vogue ініціює конкурс fashion-фотографії. Головним призом стане можливість створити спільний проект з Vogue UA. Про це повідомляє прес-служба видання. Місія Vogue – розповідати про українські таланти по всьому світу, саме тому журнал розпочинає конкурс на пошук нових талантів. Проект стартує 31 жовтня в рамках міжнародної виставки фотографії Kyiv Photo Week.  До участі запрошуються фотографи, що працюють на території України у fashion-фотографії. Роботи приймаються з 31 жовтня до 20 листопада.

Деталі та анкета на участь доступні на сайті. Переможця оголосять 24 листопада на Kyiv Photo Week. Журі конкурсу: головний редактор Vogue UA Ольга Сушко, fashion-директорка Юлія Пеліпас, арт-директор Сергій Ковальов, старша fashion-редакторка Соня Кваша та fashion-редактор Вєня Брикалін.

Виставка фотографії в Україні Kyiv Photo Week відбудеться з 24 по 26 листопада у БЦ «Торонто». Журнал Vogue UA представить на виставці роботи найкращих українських фотографів.
Головного редактора TV-4 Наталю Стецюк нині, 1 листопада, вітаймо


Завжди позитивного настрою, добра та щастя бажає колезі Тернопільський прес-клуб. Нехай у твоєму домі панує спокій, достаток та любов. Невичерпного джерела енергії, сили, наснаги та творчих злетів, нових досягнень та вершин. Бажаємо здійснення усіх особистих та професійних планів і задумів, поруч – вірних друзів та надійних колег, задоволення від роботи. Оптимізму,  усіх благ та сонячної погоди духу. Божого тобі благословіння при міцному здоров’ї на сто років! З днем народження!