Громадськість закликає зробити бюджетний процес максимально прозорим


Оприлюднити вчасно проект  міського бюджету та  провести бюджетні  слухання – із таким закликом  до міського голови Тернополя та депутатів міської ради  звертається громадська організація «Експертно-аналітична група «Акцент». У зверненні йдеться: «Однією із ключових реформ сучасного етапу розвитку держави є реформа місцевого самоврядування. Вона передбачає збільшення ресурсів місцевих бюджетів та розширення компетенції органів місцевого самоврядування в управлінні місцевими фінансами. Для громади міста важливе значення має забезпечення ефективного формування та використання коштів міського бюджету. Сприяти цьому можуть бюджетні слухання, які є важливим інструментом комунікації органу місцевого самоврядування та територіальної громади в демократичній країні.

Проведення бюджетних слухань в місті Тернополі передбачено статтею 6.6 Статуту територіальної громади міста Тернополя. У Статуті зазначено, що з метою інформування громади міста про положення проекту міського бюджету й одержання зауважень і пропозицій від членів територіальної громади міська рада обов’язково проводить бюджетні слухання до винесення проекту бюджету міста на сесію міської ради. Оголошення про проведення бюджетних слухань завчасно розміщується на головній сторінці офіційного сайту Тернопільської міської ради та доводиться до відома громадськості міста. Усі зауваження та пропозиції, які вносяться за результатами бюджетних слухань, підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування, зокрема профільним виконавчим органом та постійними комісіями міської ради.

У зв’язку з цим закликаємо:

1) своєчасно оприлюднити проект міського бюджету шляхом його розміщення на офіційному сайті міської ради в розділі «Бюджет міста» та публікації в офіційному виданні міської ради для якісної підготовки громадськості до бюджетних слухань;

2) ухвалити розпорядчі документи, якими визначається проведення бюджетних слухань;

3) завчасно розмістити на головній сторінці офіційного сайту оголошення про проведення бюджетних слухань;

4) розглянути Тернопільською міською радою, зокрема профільним виконавчим органом та постійними комісіями міської ради усі зауваження та пропозиції, які вносяться за результатами бюджетних слухань та надати обґрунтовану відповідь щодо їх врахування чи неврахування».
«Державне фінансування політичних партій – як покласти край політичній корупції?»


Дводенне навчання відбудеться у м.Києві для активістів Північно-Західного регіону – 4-5 грудня 2017 року, для Південно-Східного – 6-7 грудня 2017 року. Дедлайн – 15 листопада 2017 р. Мета заходу – дати учасникам базові знання щодо засад державного фінансування політичних партій та навчити застосовувати інструменти для контролю за фінансовою доброчесністю політичних сил України. До участі запрошуються громадські активісти, журналісти та інші зацікавлені особи.

Протягом двох днів семінару учасники матимуть нагоду отримати знання на такі теми:

  • Прозорість політичних фінансів: український вимір. Або як запровадження державного фінансування партій дозволить зберегти мільярди бюджетних коштів.
  • Державне фінансування партій: міжнародний вимір
  • Фінансова діяльність партій та контроль за державними коштами під час виборчих кампаній
  • Як держава контролює політичні фінанси. Позитивні та негативні практики
  • Фінансовий звіт партій: на що звертаємо увагу?
  • Як провести журналістське розслідування?
  • Як правильно побудувати комунікаційну стратегію на місцевому рівні.

Більш детальна інформація буде надіслана учасникам, які пройдуть відбір. Участь – безкоштовна. Організатори оплачують проживання, харчування, проїзд.

Відбір учасників відбуватиметься за відповідями у анкетах, котрі необхідно заповнити до 15 листопада 2017 року. Про результати розгляду буде повідомлено 17 листопада. Пріоритет під час відбору матимуть апліканти з найкраще описаною мотивацією до участі.

Якщо у вас є запитання, просимо звертатися: office@cpsa.org.ua т. +38 (067) 506 8162

Семінари організовує Центр “Ейдос” у співпраці з коаліцією  «Гроші партій під контролем» за сприяння та фінансової підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.