Тернопільська філія НСТУ: на посади керівників претендує 18 осіб


Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України отримало 113 заявок у додатковому конкурсі на посади керівників філій Суспільного, де в грудні 2017 року відбір не відбувся. На конкурс подали документи 58 кандидатів на позиції продюсерів філій (з них 14 – на продюсера Центрального каналу), 55 – на менеджерів. До співбесід допущено 112 кандидатів (одному було відмовлено через відсутність вищої освіти), повідомила прес-служба НСТУ. Найбільше кандидатур на керівників філій у Тернопільській філії: 10 осіб на посаду менеджера та 8 – на посаду продюсера.

Наступним етапом відбору буде співбесіда з конкурсною комісією, до якої входять голова та члени правління НСТУ. Співбесіди розпочнуться 5 лютого, зазначили у компанії.

Як раніше повідомлялося, із 12 до 25 січня 2018 року тривав повторний конкурс на посади менеджерів та продюсерів філій Національної суспільної телерадіокомпанії України, у тому числі і Тернопільської.
В Україні зупинився партійний бум


За даними Єдиного реєстру громадських формувань упродовж 2017 року в Україні було зареєстровано лише три нові політичні партії. Це в рази менше, ніж у попередні періоди. Так, у 2016 році було зареєстровано 43 політичні партії, в 2015 році – 79; у 2014 році – 37. Таким чином майже половина із нині існуючих українських політичних партій з’явилися впродовж 2014-2016 рр. У 2017 році з’явилися такі партії: “Союз Міста і Села” (СМС), Велика Країна, «Національний прагматизм». Партію «Слуга народу» було зареєстровано іще в 2016 році, що дає підстави вважати, що вона виникла шляхом перейменування іншої політичної сили. Всього в Україні діє 354 політичні партії, що є одним із найвищих показників в Європі.

«Серед причин надмірної кількості партій – створення політичних сил як бізнес-проектів з метою подальшого продажу пакетів реєстраційних документів. Однак зменшення кількості новостворених партій може свідчити про зниження ролі такого виду бізнесу. Фактично тут діє принцип нерухомості, коли масштабні темпи будівництва збивають ціну на квадратні метри», – зазначив у ході міжнародної конференції “Українські політичні партії на старті виборчої кампанії” голова КВУ Олексій Кошель.

«Але є й інші значно серйозніші причини. У першу чергу це відсутність перспектив для штучних партій. Український виборець потребує не яскравої політичної реклами чи гучних гасел, а змістовної розмови. Плюс не готовий голосувати за партію без лідерів. В існуючих умовах феномен виборчої кампанії «Партії зелених» дуже складно повторити, що також впливає на ринок партій», – додав Кошель.

http://www.cvu.org.ua/nodes/view/type:news/slug:v-ukraini-zupynyvsia-partiinyi-bum

 
Українці поставили журналістам високу оцінку


Громадяни України вважають, що останнім часом виріс рівень професіоналізму військових і журналістів, однак більше знизився, аніж виріс професійний рівень медиків, викладачів, учителів, співробітників ЖКГ, чиновників і правоохоронців. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (МІС)наведені виданням «Дзеркало тижня. Україна». Опитані могли вказати не більше трьох професій, рівень професіоналізму яких виріс або знизився останнім часом. Позивний баланс щодо росту або зниження професіоналізму мають лише представники двох професій – військові й журналісти.

«Несподівано високу оцінку респонденти виставили журналістам… Спасибі тим небагатьом сміливим і розумним, хто рятує честь професії: 16% вказали на професійне зростання — великий аванс всьому цеху збирання поверхневих репортажів і напів-фейкових новинних стрічок», – прокоментували результати опитування автори публікації.

Нагадаємо, 78% опитаних українських журналістів дратує джинса в медіа, тоді як 12% — не дратує і 10% ставляться до джинси байдуже. Такими є результати анонімного опитування, проведеного ГО «Інститут масової інформації» серед журналістів з усієї України у листопаді-грудні 2017 року.

За даними ІМІ, 68% опитаних журналістів вважають джинсу синонімом корупції в медіа. Водночас 32% з цим твердженням не згодні. Прохання про написання джинси принижує 58% опитаних, тоді як 12% просто байдуже, а 30% таке прохання приниженням не вважають.

19% українських журналістів пишуть замовні матеріали за власним бажанням, водночас 8% зізналися, що їх змушують писати такі тексти.

На запитання, чи розміщує їхній ЗМІ джинсу, 52% респондентів відповіли «так». За даними дослідження ІМІ, з тих медіа, які розміщують джинсу, 68% розміщують політичну і комерційну джинсу, 23% тільки комерційну і 9% — тільки політичну.

http://ujf.org.ua/?p=9742

 
На Тернопільщині займаються питаннями ідентифікації дітей, які постраждали від торгівлі людьми


Результати проекту «Розбудова спроможності служб у справах дітей, а також персоналу державних дитячих закладів опіки і піклування щодо ідентифікації дітей, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги в рамках національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми», що його реалізує громадська організація «ТМЖК «Відродження нації», були представлені у Тернопільському прес-клубі. Проект почав реалізовуватися у жовтні минулого року і уже є перші його результати, наголосила  заступник голови правління організації “Відродження нації”  Марина Пасєчник. «Проведена значна робота, яка сприяла підвищенню рівня кваліфікації службовців, соціальних працівників, педагогів, працівників територіальних громад, які безпосередньо працюють з дітьми із груп ризику щодо отримання ними статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми,   реабілітації та реінтеграції  постраждалих дітей, – наголосила пані Марина. –  Важливо, що у 2018 році Представництво МОМ в Україні  відкриває можливість отримання реінтеграційної   допомоги   для  дітей, що опинились у таких ситуаціях, а також сім’ям та закладам, у яких вони перебувають. Такі діти  будуть прийматись до програми як випадок високого ризику потрапляння у ситуацію торгівлі людьми».

В області було проведено ряд тренінгів, у яких взяли участь майже сто осіб. Метою проекту є підвищення рівня виявлення дітей, які постраждали від торгівлі людьми, покращення захисту їх прав та  надання  допомоги в рамках національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Протягом минулого року в області було виявлено два випадки, які можна класифікувати як такі, де діти постраждали від торгівлі людьми.

За словами  тренера проекту Оксани Шлюсар,  у  2017 році Представництвом Міжнародної міграції в Україні було надано реінтеграційну допомогу 1256 особам, постраждалим від торгівлі людьми. Серед цього числа осіб є  лише 34 дитини. І хоча  цей показник перевищує кількість дітей у 2016 року майже втричі, але у співвідношенні до загальної кількості постраждалих залишається вкрай низьким, – розповіла тренер. – Треба наголосити, що наслідки для дітей, які потрапили у ситуацію торгівлі людьми, украй руйнівні. Вони стикаються з багатьма медичними, психологічними, соціальними та економічними проблемами, потребують довгострокової реабілітації. Діти не можуть адекватно оцінити ситуацію і почуваються винними у тому, що сталося. Тому, питання   важливості ідентифікації неповнолітніх та надання їм реінтеграційної допомоги не втрачає своєї актуальності».

Один із прикладів використання дитячої праці, приміром, –  втягнення дітей у жебрацтво. На жаль, зазначив Петро Тихович, начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП у Тернопільській області,що вчиняють злочинні дії та насильство над дітьми, втягуючи їх у жебрацтво. Минулого року майже 30 таких дітей було доставлено до спеціальних соціальних центрів реабілітації.

Олександр Буняк, начальник відділу по боротьбі зі злочинами з торгівлею людьми ГУ НП у Тернопільській області, наголосив, що протягом минулого року виявлено злочинні групи, які втягували людей трудову та сексуальну експлуатацію.

Загалом в області у 2017 році 9 осіб отримали статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Відповідні служби надавали і надають їм усю необхідну допомогу – соціальна, юридична, психологічна, додала Оксана Шуль, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді ОДА, яка відповідальна за встановлення статусу особи постраждалої від торгівлі людьми.

У рамках проекту  розроблено методичні   рекомендації   щодо  застосування   критеріїв /індикаторів   для виявлення осіб,в тому  числі дітей,  осіб   без   громадянства,    внутрішньо   перемішених   осіб,  які    постраждали   від  торгівлі людьми.
Набір на тренінг “Гендерна чуйність у журналістиці”


ГО „Інститут розвитку регіональної преси“ (ІРРП) за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) запрошує журналістів/ок усіх типів медіа взяти участь у циклі тренінгів „Гендерна чуйність у журналістиці”. Тренінги відбуватимуться у Києві. Мета тренінгу:  сформувати у медійників і медійниць навички гендерно збалансованого, недискримінаційного висвітлення найрізноманітніших тем, надати їм необхідну інформацію, зокрема дані про джерела інформації на гендерну тематику, а також ознайомитися з українським і міжнародним досвідом такого висвітлення.

1 група:
3-4 березня 2018 року, Модуль 1 (дводенний)
24 березня 2018 року, Модуль 2 (одноденний)

2 група:
21-22 травня 2018 року, Модуль 1 (дводенний)
12 червня 2018 року, Модуль 2 (одноденний)

Участь в обох модулях обов’язкова!

Кому корисно:

журналістки та журналісти усіх видів медіа, блогерки та блогери

Тренери: Ольга Веснянка та Микола Ябченко.

Програма:

  • Що варто знати про рівні права і можливості чоловіків і жінок?
  • Матеріали на гендерну тематику в українських медіа
  • Що таке сексизм і як йому протидіяти?
  • Матеріали на тему дискримінації.
  • Кампанії проти сексизму і дискримінації.
  • Як висвітлювати гендерно мотивоване насильство?

Тренінг передбачає обов’язкове виконання самостійних практичних завдань.

Обговорення самостійних завдань відбудеться на Модулі 2.

Умови участі:

участь у тренінгах є безкоштовною;

  • групи учасників й учасниць тренінгу формуються на конкурсній основі;
  • учасникам й учасницям з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація витрат на проїзд;
  • для участі у тренінгу необхідно заповнити заявку(дедлайн 23 лютого).

Додаткова інформація про тренерів:

Ольга Веснянка – правозахисниця, журналістка, редакторка, тренерка.

У медіа працює з 1998 року, зокрема на ТРК “Ера”, 5 канал, радіо Свобода, Deutsche Welle, Insider, Громадське радіо. Матеріали на теми протидії сексизму, рівних прав здобували визнання на різних журналістських конкурсах, зокрема “Честь професії”, European Media Neighbourhood Awards. Кілька років проводила покази документальних фільмів на соціальні теми, зокрема з тематики домашнього насильства, гендерної рівності, жіночого активізму. Координувала власний проект Київський медіа-кіноклуб. Співпрацює з провідними жіночими організаціями України, як-от “Жіночий консорціум України”, “Український Жіночий Фонд”, ромський жіночий фонд “Чіріклі”.
Є активісткою Кампанії проти сексизму в українській політиці та ЗМІ, експерткою Коаліції з протидії дискримінації в Україні. Є тренеркою Курсу “Толерантність і недискримінація в роботі поліції”.

Микола Ябченко – експерт з комунікацій, фемініст.

У сфері ґендеру та комунікацій для розвитку (Communication for development) працює з 2008 року, очолював прес-службу Міністерства сім’ї, молоді та спорту, був комунікаційним спеціалістом найбільшого ґендерного проекту на теренах СНД, зараз – менеджер комунікацій Українського жіночого фонду. Брав участь у розробці інформаційних кампаній на тему недискримінації, забезпечення рівних прав, посилення ролі жінок, рівного розподілу сімейних обов’язків – «Щастя у 4 руки», «Жінки – це 50% успіху» та інші.

 
Прес-конференція присвячена проблемам ідентифікації дітей, які постраждали від торгівлі людьми

Інна Гадзинська провела майстер-клас роботи журналіста в соцмережах


«Ключові виклики для інтернет-медіа: як вижити в професії у 2018-му», – на таку тему відбувся тренінг у Тернопільському прес-клубі. Із слухачами «Регіональної школи сучасної журналістики» та представниками місцевих засобів масової інформації працювала тренерка Інна Гадзинська – медіа-консультантка, менеджерка з комунікацій Інституту розвитку регіональної преси (Київ). Розглядаючи ключові виклики для інтернет-медіа, Інна Гадзинська на конкретних прикладах проаналізувала розвиток електронних ЗМІ в Україні та перспективи інтернет-платформ сучасної журналістики.
«Що треба вміти, чому варто вчитися?» – цікавились слухачі, і отримали професійний майстер-клас роботи, зокрема, в соціальних мережах. Практична частина занять стосувалась аналізу «старих» і нових навичок для журналістів. Тренерка розповіла, як шукати і відбирати теми, які оптимальні формати підготовки журналістських матеріалів варто застосовувати для інтернет-видань. «Як писати в інтернеті, щоб читали? Як придумувати класні заголовки? Як взаємодіяти з аудиторією?» – практичні відповіді на ці та десятки інших запитань викликали дискусію у прес-клубі.
Захід проводився в рамках проекту «Регіональна школа сучасної журналістики», що його реалізує Тернопільський прес-клуб за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Всеукраїнський конкурс антикорупційних розслідувань «Приховані інтереси»


ГО «Антикорупційний штаб» оголошує всеукраїнський конкурс антикорупційних розслідувань “Приховані інтереси”. До участі запрошуються усі, хто працює, або прагне реалізувати себе у жанрі журналістських розслідувань і готові провести розслідування на основі Прихованих інтересів http://interes.shtab.net/ . Дедлайн – 20 лютого 2018 року.

Антикорупційний штаб популяризує використання сучасних інструментів для викриття та запобігання корупційним зловживанням. Одним з таких інструментів є Приховані Інтереси interes.shtab.net – сайт, що дозволяє швидко перевірити місцевих чиновників на наявність конфлікту інтересів за допомогою бази даних та автоматичного аналізатора документів. За лічені секунди аналізатор перевірить будь-який машинозчитувальний документ на предмет наявності депутатських фірм та допоможе провести якісне антикорупційне розслідування.

У рамках конкурсу передбачається використання Прихованих інтересів під час підготовки матеріалу. 5 найкращих матеріалів буде відібрано та нагородженого з фонду журналістських розслідувань Антикорупційного штабу, а також опубліковано на сайті Прихованих Інтересів. Загальний розмір фонду – 5 тис. грн.

Матеріали надсилайте на електронну скриньку shtab.net@gmail.com . Дедлайн прийому робіт – 20 лютого.

ГО «Антикорупційний штаб»

shtab.net@gmail.com

+38 (073) 500 50 22

http://shtab.net/
Тренінг “Ключові виклики для інтернет-медіа: як вижити в професії у 2018-му”


 
27 - 28 січня 2018 року тернопільські сумівці проведуть традиційну акцію «Доба»


Тернопільський осередок Спілки Української Молоді в Україні проводитиме 27 – 28 січня 2018 року свою традиційну акцію «Доба», покликану вшанувати Чин юнаків, які загинули у бою з більшовицькими військами під Крутами, а також пам’ять різних поколінь борців за волю України. Акція відбудеться в приміщенні колишнього слідчого ізолятора КДБ (зараз Музей політв’язнів), м. Тернопіль, вул. Коперника, 1.  Початок – о 10.00 год. 27 січня, завершення – о 10.00 год. 28 січня. Протягом доби учасники акції, які добровільно погоджуються перебувати 24 години в колишніх камерах слідчого ізолятора КДБ, матимуть нагоду зустрітися з дослідниками історії визвольних змагань, поспілкуватися з учасниками збройної боротьби за незалежність, почути спогади колишніх політв’язнів. Традиційно до програми «Доби» входять спільна молитва, гутірки, час на мовчанку, зустрічі з гостями, перегляд фільму, співи, прогулянка в тюремному дворику, недільна Літургія у капличці (10:00  неділя, 28 січня).  Зацікавлені журналісти можуть звертатися з питань висвітлення акції до її коменданта – Лесі Голик (097-979-11-91).