«Правоохоронці перешкоджають мирній акції протесту»


Про це сьогодні у Тернопільському прес-клубі під час брифінгу заявили голова Проводу ГО «Ідея Нації» Остап Стахів та  Наталія Станько, дружина затриманого прокуратурою керівника Тернопільського осередку ГО «Ідея Нації» Олексія Станька. Вони наголосили, що акція протесту була зорганізована за усіма правила – подана заявка у міську раду, вказано відповідального за акцію, реквізити, а саме шини, плакати, намети. «Тобто, наша акція протесту проти незаконного затримання нашого активіста Олексія Станька, є санкціонованою, – сказав Остап Стахів. – Відівчора біля обласної прокуратури, де ми проводимо мирну акцію, твориться повне беззаконня. Працівники прокуратури зривали наші плакати, один вибігав з ножем, різав їх. З боку поліції, яку ми викликали,  – жодної реакції. Сьогодні, 7 лютого, зранку біля нашого наметового містечка було близько 100 людей в чорному – у касках та бронежилетах, була і муніципальна варта. Вони забирали і вантажили на машину шини та бочки, назвавши це сміттям. Ухвали суду на такі дії не було. Згідно із законом, якщо ми, як організатори мирної акції, порушуємо прописані у заявці обіцянки, міська рада має звернутися до суду, який виносить певну ухвалу. Оскільки цього не було, заявляю про безчинство та беззаконня і міської влади, і правоохоронних органів».

Шини, бочки – це символи Революції гідності, додала Наталія Станько: «У Тернополі ці символи посміли назвати сміттям. На барикадах із шин та бочок гинули Герої Небесної сотні».  Жінка також наголосила на тому, що відбувалося перешкоджання мирним протестам, пошкоджене майно організації та їй завдано тілесних ушкоджень: «Одна особа в чорному штовхнула мене, і я вдарилася в кут сходинки. У мене пішкірна гематома, про що є довідка від лікаря».

Представники організації «Ідея нації» розповіли, що ухвалу про тримання Олексія Станька під вартою Тернопільський міськрайонний суд вручив адвокату за годину до того, як спливає термін подання апеляції.

Завтра, 8 лютого,  зазначили Наталя Станько та Остап Стахів, о 10.00 відбудеться пікет обласної прокуратури та мирна акція протесту.
Рішення судів щодо «Подільського слова» не виконані досі


Продовжуємо прослідковувати ситуацію, яка склалася навколо газети «Подільське слово» (Тернопільський район). Коротко нагадаємо читачам, що минуло вже майже півтора року, відколи  рішенням Тернопільської районної ради  було незаконно, з грубими порушеннями – в тому числі і Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» – звільнено головного редактора видання Ганну Макух. І не зважаючи на те, що ще 20 березня минулого року Тернопільський міськрайонний суд визнав це рішення незаконним і скасував його з постановою про негайне поновлення її на посаді ( потім цей  вердикт був підтверджений і Апеляційним судом Тернопільської області, куди зверталася Тернопільська райрада) справедливість досі не відновлено.

   Як ми вже повідомляли у вересні, виконавча служба зупинила виконавче провадження після отримання заяви від голови Тернопільської районної ради Андрія Галайка, в якій він стверджував, що очолювана ним рада начебто не має повноважень для поновлення Ганни Макух на посаді, бо, мовляв, вже не є засновником газети. Звернулася Тернопільська районна рада і до суду – з проханням замінити сторону виконавчого провадження, коротше кажучи, перекласти всю відповідальність за свої попередні незаконні дії на саму редакцію, точніше – на Комунальне підприємство «Редакція газети Тернопільської районної ради і Тернопільської районної державної адміністрації «Подільське слово»….

   Чергове судове засідання у справі відбулося у Тернопільському міськрайонному суді Тернопільської області 20 грудня ( до речі, ні представники райради, ні представники редакції на нього чомусь не з’явилися). Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов  до висновку, що Тернопільською районною радою не доведено вибуття з виконавчого провадження. Зокрема, заявником не було представлено  Статуту КП «Редакція газети Тернопільської районної ради і Тернопільської районної державної адміністраціі «Подільське слово» Тернопільської області», чи будь-яких інших документів на підтвердження вибуття з виконавчого провадження та заміни правонаступником. Відтак суд прийняв рішення про відмову Тернопільській районній раді в задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження. Отже, вона таки повинна відповісти перед Законом – поновити Ганну Макух на посаді і виплатити їй всі належні грошові компенсації. Інакше настане вже кримінальна відповідальність.

 

 
7 лютого 2018 року о 17.00 у Тернопільському прес-клубі брифінг щодо перешкоджання правоохоронними органами здійснення мирної акції протесту по справі Олексія Станька


7 лютого 2018 року о 17.00 у  Тернопільському прес-клубі (вул. Качали, 3) розпочнеться брифінг щодо перешкоджання правоохоронними органами здійснення мирної акції протесту затриманого керівника Тернопільського осередку ГО «Ідея Нації» Олексія Станька. Спікери: Остап Стахів,  Голова Проводу ГО «Ідея Нації». Наталія Станько , дружина керівника Тернопільського осередку ГО «Ідея Нації» Олексія Станька.

Для офіційних коментарів запрошено представників Тернопільської обласної прокуратури, Національної та муніципальної поліції.
7 лютого 2018 року о 17.00 у Тернопільському прес-клубі брифінг щодо перешкоджання правоохоронними органами здійснення мирної акції протесту по справі Олексія Станька


7 лютого 2018 року о 17.00 у  Тернопільському прес-клубі (вул. Качали, 3) розпочнеться брифінг щодо перешкоджання правоохоронними органами здійснення мирної акції протесту затриманого керівника Тернопільського осередку ГО «Ідея Нації» Олексія Станька. Спікери: Остап Стахів,  Голова Проводу ГО «Ідея Нації». Наталія Станько , дружина керівника Тернопільського осередку ГО «Ідея Нації» Олексія Станька.

Для офіційних коментарів запрошено представників Тернопільської обласної прокуратури, Національної та муніципальної поліції.
Переробити не можна викинути: як в Україні та ЄС поводяться з побутовими відходами


Скляна пляшка розкладатиметься 1000 років, пакет з поліетилену плаватиме в морі від 10 до 20 років, а 60 кг паперових відходів врятують одне дерево. Ці та інші цікаві факти про поводження з побутовими відходами, пояснення стандартів ЄС у цій сфері та поради з сортування сміття  зібрано в одній інфографіці. Тут ви також знайдете статистику про кількість переробленого в Україні сміття, порівняєте український та європейський досвід поводження з відходами.  Закликаємо використовувати інфографіку для своїх статей та поширювати з посиланням на проект «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа».

Скільки сміття переробляють в регіонах України

 

Цікаві факти та особливості сортування відходів

 Матеріал підготовлено в рамках проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», що втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева». Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

http://internews.ua/2018/02/waste-recycling-infographic/
Стартував конкурс «ADAMI Медіа Приз»


Україні та інших країнах Східного партнерства стартує прийом заявок на третій конкурс “ADAMI Медіа Приз за Культурне Різноманіття в Східній Європі 2018″. До участі в конкурсі запрошуються телекомпанії, продюсерські компанії, журналісти, режисери, продюсери та інші професіонали в галузі медіа з шести країн Східного Партнерства ЄС – Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна.

Премію «ADAMI Медіа Приз» присуджують за кращі телевізійні програми і фільми, а також онлайн-програми, які висвітлюють теми міграції, інтеграції, етнічного, релігійного та культурного розмаїття. Це унікальна можливість для професіоналів в галузі медіа представити свої аудіо-візуальні роботи на міжнародній арені, а також встановити контакти з телевізійними каналами. Переможці в кожній з шести номінацій нагороджуються грошовими призами. Додатково, кожному учаснику конкурсу ADAMI Медіа Приз 2018, який має досвід у журналістиці та володіє на робочому рівні російською, німецькою або французькою мовою, надається можливість подати заявку на стипендію ADAMI. Три стипендіати пройдуть стажування на каналах Deutsche Welle (Берлін, Німеччина), MDR (Лейпциг, Німеччина) або ARTE (Страсбург, Франція).

Конкурс відкривається 1-го лютого 2018 року. Дати закінчення прийому заявок:

  • 01/07/2018для матеріалів, опублікованих у період між 11/10/2016 і 31/12/2017;
  • 01/10/2018 для матеріалів опублікованих у період між 01/01/2018 і 01/10/2018.

Премія ADAMI Медіа Приз присуджується в шести номінаціях:

  1. ADAMI Медіа Приз у сфері культурно-розважальних програм і фільмів (ігрові формати);
  2. ADAMI Медіа Приз у сфері інформаційних програм і фільмів (неігрові формати);
  3. ADAMI Медіа Приз за новинні програми та неігрові короткометражні фільми;
  4. Молодий ADAMI Медіа Приз;
  5. ADAMI Онлайн Приз за веб-сторінку;
  6. ADAMI Онлайн Приз за онлайн-відео.

Для отримання додаткової інформації та подачі заявки на участь відвідайте сайт  конкурсу: www.adamimediaprize.eu

Сесія міжнародного журі для визначення номінантів і переможців конкурсу відбудеться в жовтні 2018 у Мінську (Республіка Білорусь).

Переможці будуть оголошені на церемонії нагородження в Кишиневі (Молдова) в листопаді 2018, яка буде транслюватися на міжнародних телеканалах.