На Тернопільщині масштабної епідемії грипу не прогнозується


Про це сьогодні на засіданні Тернопільського прес-клубу зазначив заступник директора ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Володимир Паничев. «Зараз в області спостерігається сезонний підйом захворюваності на ГРВІ та грип. І це передбачувано, – каже фахівець. – За останній тиждень у порівнянні із попереднім захворюваність зросла у 1,9 рази. Водночас, у порівнянні з минулорічною ситуацією, рівень захворюваності нижчий. Прогнозуємо епідемію грипу низької інтенсивності. Основою для таких висновків є те, що в області цього сезону циркулюють штами грипу, які були і рік, два, а то й десять тому. Отже, більшість населення з ними уже контактували. Відтак вірус залишив імунний слід».

Показник захворюваності за останні сім днів склав 693,9 випадка на сто тисяч населення. А це  93,1% до розрахункового показника. «Епідемічна ситуація є нестійкою, – стверджує завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», головний позаштатний спеціаліст-епідеміолог управління охорони здоров’я Марія Павельєва. –  За минулий тиждень захворюваність дітей. А саме школярів, зросла в 1,8 рази. Особливо у Тернополі, де перевищення епідеміологічного порогу становить 4,3%. Тому прийняте рішення про призупинення навчання у тернопільських школах та позашкільних навчальних закладах».

За словами фахівців, навчання припиняється тоді, коли кількість школярів, які захворіли, становить 20-30%. В області на карантин закривають окремі школи чи класи.

Протягом останніх вихідних до міської дитячої лікарні потрапило 32 дитини з ознаками захворювання на грип та ГРВІ. Загалом на даний час на лікуванні перебуває 68 дітей. «Госпіталізації підлягають діти з високою температурою, яку складно збити, мають сильні болі у м’язах, судоми, задухи та інші розлади, – наголосила завідувач інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст – дитячий інфекціоніст управління охорони здоров’я Ольга Дивоняк. – Клініка грипу однакова – висока температура, озноб, загальна інтоксикація. Після високої температури, яка тримається 3-4 дні, з’являються катаральні прояви.  Закликаємо батьків не займатися самолікуванням, а  одразу звертатися до лікарів-педіатрів».

В області усього лише 0,25% жителів отримали щеплення від грипу. Цього є недостатньо для створення колективного імунітету. За прогнозами, приблизно 10% населення може перехворіти ГРВІ чи грипом за цей сезон.
У прес-клубі - офіційно про стан захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції на Тернопільщині

14 лютого о 13:00 на театральному майдані розкажуть про любов до Тернополя


За що українці люблять свої міста, і що потрібно зробити, аби любити їх ще більше? Команда ВІ «Активна Громада» дізнається в мешканців міст про їхні прагнення. ДАТА: 14 лютого 2018 року. МІСЦЕ: м. Тернопіль, Театральний майдан (біля міського годинника) ЧАС: 13:00. Мета акції – дізнатися думку громадян, за що саме вони люблять своє місто, і що вони хотіли б змінити на краще. А також познайомити громадян із новим інструментом комунікації з владою та вирішенням проблем – публічними консультаціями. Акція буде проводиться паралельно в 26 містах у всіх куточках країни. На площі Тернополя стоятиме локація, де люди будуть залишати свої думки про місто у формі сердець. Також вони зможуть розмістити там свої прохання/ побажання щодо вирішення певних проблем у місті. Під час дійства громадяни дізнаються про інструмент «Ваша Думка», який розроблений з метою створення умов для діалогу між громадянами й тими, хто приймає рішення. Окрім того, українці детальніше дізнаються про можливість долучитися до обговорення питань, які будуть виноситися на публічні консультації з громадянами. Запрошуємо до участі мешканців Тернополя, громадських активістів, ЗМІ та всіх небайдужих! Акція відбуватиметься у межах проекту «Задай курс владі».

Контакти: Янчинська Юлія, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» в місті Тернопіль, тел. +38068 038 9391 e-mail: ternopolyanka28@gmail.com

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка». Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
АУП презентувала аналітичний звіт «Український Медіаландшафт—2017»


У приміщенні Національної спілки журналістів України відбулася презентація аналітичного звіту «Український медіаландшафт—2017». Звіт підготовлений та виданий Академією української преси за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. «Український медіаландшафт — 2017» — це аналітичний звіт, в якому розглянуто тенденції розвитку українських медіа у 2016 – 2017 роках, огляд структур та медіаринку України.

У підготовці звіту взяли участь провідні галузеві медіаексперти: Олесь Гоян, Тетяна Лебедєва, Олексій Мацука, Віталій Мороз, Олексій Погорелов, Сергій Томіленко, Андрій Юричко.

Ідея проекту «Медіаландшафт» виникла під час засідань підгрупи «Незалежні медіа» (Робоча група з демократії, прав людини, ефективного державного управління та стабільності) Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у жовтні-листопаді 2010 року в Брюсселі та Берліні. Медіаексперти з шістьох країн Східного партнерства вирішили, що один з пріоритетів роботи — це підготовка аналітичних звітів –  медіаландшафтів кожної країни.

Завантажити Український медіаландшафт – 2017>>>>>
15 лютого о 17.00 у прес-клубі розмова за чаєм про силу громадського суспільства з Тарасом Шевченком


У четвер, 15 лютого, з 17.00 до 18.30 у Тернопільському прес-клубі ( вул. Качали, 3)  відбудеться зустріч із співголовою Ради Реанімаційного пакету реформ, співзасновником Руху ЧЕСНО, стипендіатом програми WorldFellows 2017 Єльського університету  Тарасом Шевченком. Подискутуємо! Що може прискорити зміни в Україні? Як будувати успішні коаліції та мережі? Що означає бути громадянином? Про це і не тільки. Зустріч проходитиме у неформальній обстановці і є відкритою для усіх зацікавлених тернополян. 

Для довідки

Цікаві думки http://blogs.pravda.com.ua/authors/tshevchenko/5a7db3a086c96/

Тарас Шевченко є засновником та активним учасником багатьох громадських коаліцій та ініціатив, зокрема, Руху ЧЕСНО та коаліції Реанімаційний Пакет Реформ (РПР). Засновник та учасник руху СтопЦензурі та кампанії Новий Громадянин. У 2016 році спільно з партнерами започаткував успішні громадські ініціативи в різних сферах. А саме  – кампанію «ЧЕСНО: Фільтруй суд!», в рамках якої аналізувались дані кандидатів до нового Верховного Суду, кампанію «За безпечні дороги», а також Незалежну медійну раду, яка розглядає спірні питання у медійній сфері.Має ступені магістра права та економіки Київського національного університету. Є випускником програм Єльського (2017), Стенфордського (2007), Оксфордського (2003) та Бірмінгемського університетів (2002).