Теплом зігріємо серця:  юні українці світу передали дарунки дітям українських військових

15.12.2016, 22:56
221 Переглядів

«Теплом зігріємо серця»  – ці слова стали гаслом доброчинної акції, яку вже три роки поспіль організовує Спілка Української Молоді. Члени цієї організації, які мешкають в Канаді, Австралії, Сполучених Штатів Америки, Німеччині, Естонії та Великобританії, зібрали та передали цього року дітям українських військових понад 1800 дарунків-миколайчиків.  Представництво ж Спілки Української Молоді в Україні зобов’язалося доставити ці гостинці маленьким адресатам в різні куточки нашої країни.

Зокрема, незабаром подарунки від ровесників з діаспори отримають діти та молодь в Калуші, Івано-Франківськ, Львові, Хмельницькому, Новоайдарі, Краматорську, Дніпрі та Києві.

Надійшло 215  гостинців й на Тернопільщину. Їх зібрали й надіслали представники осередків СУМ з міст Виппані, Гошен, Гартфорт, Ірвінгтон, Рочестер, Картерет, Пассейк, Стемфорд (США), Сент-Кетрін (Канада) та Лондона (Великобританія).

На думку організаторів, ця акція є свідченням того, що українці світу підтримують свій Батьківський край, живуть його турботами та дієво допомагають родинам тих, хто сьогодні стоїть в обороні незалежності та територіальної цілісності нашої держави.

Кожен пакунок СУМівці збирали з любов’ю, орієнтуючись на конкретні потреби тієї чи іншої дитини. У подарункові наплічники юнаки з діаспори клали взуття, одяг, канцелярське приладдя, солодощі, іграшки.

«Акція має теплу назву «Теплом зігріємо серця» – і вона насправді такою є. Родини військових потребують підтримки. Але ці подарунки –  це щось більше, бо їх збирали українські діти – для українських дітей. У кожному наплічнику є лист чи листівка, які юні українці діаспори написали своїм ровесникам. Це робить гостинці насправді теплими!», –  каже координатор акції в Тернопільській області Мар’яна Марець.

Голова Тернопільської міської організації СУМ в Україні Леся Голик повідомила, що ініціатива набула розголосу та популярності серед українців діаспори, тому цього року до участі в ній долучилися не лише сумівці, але й інші представники українських громад, які хотіли підтримати родини українських бійців.

Також організатори наголосили, що подарунки отримають не лише діти військових з Тернополя, але й ті, що мешкають в районах області.

«Орієнтувалися не лише на дітей з обласного центру, але й на тих, хто живе в інших містах і селах Тернопільщини. Ми хотіли охопити якомога більшу їх кількість. Певним чином це нам вдалося,адже у 2014 році на область було передано 40 таких подарунків, у 2015 – 133, а вже цього року – 215», – каже Мар’яна Марець.

До речі, цього року такі дарунки отримають й діти бійців добровольчих батальйонів.

«Звісно, що ми не можемо охопити цим доброчинним марафоном дітей усіх українських військових. Але подарувати тепло своїх сердець хоча б частині з них  –  це в наших  силах!», – переконані організатори акції.

Старший офіцер по роботі з особовим складом та громадськими організаціями Тернопільського обласного об’єднаного військкомату Олена Величанська зазначила, що співпраця військових області зі Спілкою Української Молоді в Україні відрізняється постійністю і сталістю відносин.

«Це вже третій рік поспіль ми долучаємося до участі в такій акції. Виходячи з досвіду минулих років – вона є дуже дієвою та важливою. Це вияв щирої уваги до наших військових та їх родин», – каже Олена Величанська.

Вона також висловила подяку за небайдужість всім, хто долучився до ініціативи «Теплом зігріємо серця», а особливо – українцям світу, які пам’ятають про захисників Української Вітчизни.

«Дякую за їхнє велике серце і щиру підтримку», – зазначила представник обласного військкомату.

У Спілці Української Молоді в Україні кажуть, що це не єдиний її захід, орієнтований на дітей українських військових – цього та минулого року діти полеглих бійців мали нагоду таборувати у французькому містечку Розе та на сумівській оселі «Тарасівка» у Великобританії. Також для них було організовано Всеукраїнські благодійні табори.

Довідково. Спілка Української Молоді – молодіжна виховна організація займається вихованням молоді на християнських та патріотичних засадах у дусі свого гасла «Бог і Україна». Спілку засновано у 1925 році в Києві. У 1946 році СУМ було відновлено в повоєнній Німеччині, з того часу організація поширює свою працю у 10 країнах світу в Західній Європі, Північній і Південній Америці та Австралії. В основі виховної системи СУМу є теоретичні напрацювання Григорія Ващенка – відомого українського педагога, який вперше розробив систему національного виховання.

 

15.12.2016, 10:56
221 Переглядів