Тернопіль «прояндексовано»

14.11.2013, 09:30
450 Переглядів

Вчора в готелі «Тернопіль» відбулася прес-конференція з нагоди запуску сервісу відомої пошукової системи Яндекс «Панорами вулиць» для Тернополя. Якщо хтось не знає, то це інтернет-сервіс, за допомогою якого можна прямо на моніторі комп`ютера «ходити» вулицями міста, оглядати пам`ятки історії та архітектури, милуватися краєвидами і навіть добре роздивитися той чи інший будинок. Останнє дуже навіть корисно, якщо ви, приміром, перебуваючи в іншому місті, цікавитесь певною будівлею для купівлі житла чи оренди офісу.
Про те, як створювалася ця «жива карта», тернопільським журналістам розповіли керівник служби картографічного виробництва Яндекс Олена Шилова та оператор “Компанії neq4″, яка забезпечувала власне зйомку у нашому місті, Юрій Логвін. Влітку цього року фотографи згаданої компанії «намотали» вулицями Тернополя 152 кілометри і зробили понад 19 тисяч кадрів, з яких вийшло майже 5 тисяч панорам. На дах автомобіля, обладнаного GPS, було встановлено спеціальний пристрій з кількома фотокамерами дуже високої розподільчої здатності. Відтак машина на невеликій швидкості рухалася визначеними маршрутами, і через кожні 20-50 метрів усі фотокамери одночасно робили знімки, які автоматично з`єднувалися у панорами. Всі технічні деталі процесу пояснювати довго та й навряд чи потрібно, але в результаті досягається повний візуальний ефект справжньої прогулянки містом.
Всього зараз на Яндекс-Картах є панорамні знімки 66 населених пунктів України, включаючи всі обласні центри. Взагалі ж сервісом охоплена більшість країн світу. Детальніше всього виконані Європа і Північна Америка: з усіма основними вулицями і будинками в містах і докладною мережею доріг між ними. Карти Росії, України, Білорусі та Казахстану оновлюють картографи “Яндекса” кожен місяць – на основі коментарів користувачів, інформації від міських адміністрацій і свіжих супутникових знімків.

14.11.2013, 09:30
450 Переглядів