Як зробити формування тарифу тернопільських перевізників прозорим?

28.04.2015, 08:51
141 Переглядів

29 квітня 2015 р., о 15:00 в м. Тернополі , вул. Барвінських  8, в  залі засідань Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України відбудуться громадські консультації  процедури формування та зміни тарифів (вартості послуг) пасажирських  перевезень в населеному пункті з використанням інструментів регуляторної політики та шляхів спільного вирішення проблем громадою в даній сфері. За місяць до цього заходу представники громадських організацій міста прослухали звіт про дослідження формування тарифів та стан якості пасажирських перевезень в окремих містах України. За що ми платимо , коли їдемо в тролейбусі чи автобусі ? Що за «магічний»  термін пасажиропотоку і як він впливає на тариф? Якими законними засобами можна  вплинути на формування тарифу на проїзд? Чи спроможний перевізник при теперішніх кредитних ставках поновити автобусний (тролейбусний) парк? Проблеми перевізника це проблеми міста чи тільки його? Яка роль правильного написання регуляторних актів для практичного вирішення конкретних проблем транспорту ?

Ці питання стануть в центрі предметної  дискусії між представниками управління транспорту, громадськими лідерами і перевізниками.

Завданнями  даного заходу є:

1.З’ясувати проблеми у сфері регулювання послуг пасажирського перевезення

2.Обговорити  існуючі можливості впливу на місцеву владу з метою прийняття або перегляду рішень в інтересах громади, на прикладі формування та зміни тарифів  пасажирських  перевезень .

3.Сформувати Резолюцію для спільних дій щодо  прозорості процедури формування тарифів і подолання проблем сфері міського пасажирського транспорту.

Для участі у заході запрошені представники виконавчого комітету Тернопільської міської ради, управління транспорту міськвиконкому, представники перевізників, зацікавлені громадські організації та мешканці міста.

Через  запровадження принципу  прозорості формування тарифу проїзду міським пасажирським транспортом, як ключового і базового  фактору сподіваємося на відновлення довіри між громадянами , владою і перевізниками.

Під час публічних консультацій  будуть представлені результати аналізу регуляторних актів у сфері регулювання вартості пасажирських перевезень в містах Тернопіль,. Івано-Франківськ і Чернівці та висловлені пропозиції стосовно того, як зробити більш публічною та зрозумілою процедуру зміни тарифів.

Результатом обговорень буде ухвалення резолюції з пропозиціями для влади та перевізників, які, на думку активістів, повинні сприяти відновленню довіри через встановлення чітких і прозорих правил ціноутворення, як важливої передумови для ефективної роботи та розвитку громадського транспорту.

 

 

28.04.2015, 08:51
141 Переглядів