Неправда про те, що на Тернопільщині нові сигнали «Повітряної тривоги»

22.08.2022, 22:04
1512 Переглядів

У місцевому виданні повідомили, що на Тернопільщині з’явилися нові сигнали «Повітряної тривоги». Тема – актуальна, адже сирена сповіщає населення міст про можливу загрозу з боку ворога і повідомляє, що потрібно пройти в захисне укриття. Перевіряємо, чи змінилися в регіоні сигнали тривоги.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«До уваги жителів Тернопільщини! Нові сигнали повітряної тривоги!» – повідомляє заголовок публікації. У тексті йдеться, що в Україні вводять нові сигнали повітряної тривоги і перелічується, які саме. Зокрема, йдеться про сигнали хімічної небезпеки, радіаційної небезпеки та сигнал евакуації з міста. Автори посилаються на Центр протидії дезінформації.

У згаданому відомстві і справді 21 серпня з’явився пост про оновлення сигналів повітряної тривоги. Проте у дописі не вказується, про які саме регіони йдеться. Повідомляється лише про «деякі територіальні громади», не називаючи їх. У той же час на сторінці Тернопільської обласної військової адміністрації у Фейсбуці повідомили, що на Тернопільщині ніяких змін в порядку оповіщення немає. «Працює єдиний сигнал – поривчасті звукові сигнали, які звучать упродовж 3 – 5 хвилин. Вони означають – «Увага всім». Після цього населення має увімкнути радіо або місцеві телеканали і отримати інформацію про вид небезпеки й покрокову інструкцію подальших дій», – мовиться у дописі.

У Тернопільській ОВА також уточнили, що постанова КМУ №733 від 27.09.2017р. затверджує «Положення про організацію оповіщення». Відповідно до неї саме органи місцевого самоврядування самостійно затверджують «порядок оповіщення», отже, мають право самостійно обирати сигнали.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

22.08.2022, 10:04
1512 Переглядів