А «Галицький вісник» став самостійним вже давно

01.07.2016, 15:12
41 Переглядів

У червні редакції комунальних газет Тернопільської області продовжили вивчати варіанти вибору форм майбутніх господарських організацій, в які мають бути реформовані нинішні комунальні підприємства, а також обмінювались досвідом такої діяльності. Цікавий досвід має, зокрема, Борщівська районна газета «Галицький вісник». Раніше співзасновниками газети були районна державна адміністрація і районна рада. У грудні 2011 року колектив утворив приватне підприємство «Редакція газети «Галицький вісник», яке з березня 2012-го стало засновником газети. Ще до цього владні органи вийшли зі складу засновників, відтак між ними і редакцією було укладено господарські угоди на висвітлення діяльності, які з тих пір поновлюються щорічно. Колектив газети зумів адаптуватися до роботи в ринкових умовах в економічно сприятливіший період, тож сьогодні почувається набагато впевненіше, ніж редакції, яким тільки належить стати самостійними. І хоч люди частково втратили у зарплатні, однак своїм рішенням задоволені. Як розповів головний редактор Петро Іванович Довгошия, їм тепер ніхто не вказує, що вони мають робити і про що писати. «Закон про роздержавлення потрібно було приймати давно, а не сьогодні, в умовах економічної кризи, – каже Петро Іванович. – Але й відкладати вже немає куди. І тепер важко прогнозувати, що всі редакції «випливуть». Щодо «Галицького вісника», то сьогодні він має тираж 2200 примірників (з них передплати – 1600). До того ж 300 екземплярів газети передплачують і в сусідньому Чортківському районі. Це свідчить, що редакція уже готова працювати і в умовах майбутньої адміністративно-територіальної реформи.
Колектив Теребовлянської районної газети «Воля» у березні цього року прийняв рішення брати участь у другому етапі роздержавлення. Головними аргументами такого рішення там називають, по-перше, нечіткість і суперечливість самого закону, по-друге – бажання набрати більше досвіду роботи в ринкових умовах. «Ми не такі заможні, щоб у нинішній скрутний час повністю відмовитись від державної підтримки, і не такі бідні, щоб нам було байдуже», – прокоментував рішення колективу головний редактор Анатолій Петрович Трач. Районна рада і районна державна адміністрація вже вийшли із складу співзасновників газети.
Щодо газети «Земля Підгаєцька» ситуація така. Вона була заснована районною радою та районною державною адміністрацією. Редакція розташована у приміщенні, яке є комунальною власністю Підгаєцької райради. Тираж газети станом на січень поточного року складав 1100 примірників. У штаті редакції – 3 працівники, які підміняють одне одного у всіх редакційних справах. В березні цього року відбулися збори трудового колективу редакції, на яких одноголосно було прийнято рішення про участь у першому етапі роздержавлення, відтак районні рада і адміністрація вийшли зі складу співзасновників. Рішенням сесії Підгаєцької районної ради у користування редакції передано приміщення – всупереч вимогам закону терміном всього на 2 роки і 9 місяців.

Проект «Реформа роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ в Тернопільській області» реалізовується Тернопільським прес-клубом у партнерстві з Тернопільською обласною державною адміністрацією та обласною радою за підтримки програми «Український Медійний Проект (У-Медіа)».

01.07.2016, 03:12
41 Переглядів