Відро дьогтю в бочці меду

08.01.2019, 14:37
105 Переглядів

Як ми вже повідомляли, Тернопільщина стала лідером процесу роздержавлення друкованих ЗМІ в Україні. Але без великих проблем не обійшлося. І якщо реформування районок пройшло спокійно і в законному руслі, то з обласною газетою «Свобода» все вийшло зовсім не так. Реформуватися згідно із відповідним законом вона не змогла! А причиною стало те, що ні керівництво облдержадміністрації, ні керівництво облради не підписали договір про передачу прав на засіб масової інформації.  Відтак 4 січня побачив світ перший номер газети вже з іншою назвою – «Свобода плюс Тернопільщина». Ось як написав про цю подію напередодні на своїй сторінці у Фейсбуку головний редактор видання Віктор Уніят. «З Новим роком, друзі! Завтра «Свобода» буде дуже цінною))) У цей час колекціонери з 17 країн Європи, США, Канади, Австралії, Південної Америки отримають електронний варіант газети «Свобода» плюс Тернопільщина», а вже завтра ці друковані варіанти завірені, поштою до них помандрують. Для них – це ексклюзив, бо упродовж років зберегли перші номери від «Відродження» до «Свободи»…

   Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» чітко зобов’язував нас до 1 січня 2019 року подякувати засновникам за тривалу співпрацю і піти у вільне плавання. Інакше ми позбувалися свідоцтва про державну реєстрацію і припиняли існування. Ще раніше і розпорядженням голови ОДА, і рішенням сесії обласної ради нас відпустили «з миром»… Але згодом один із засновників (обласна рада) намагався зробити все, щоб газета «Свобода» більше не виходила… Тому минулий рік видався для нашого колективу надзвичайно складним. Хай це залишиться на совісті очільників облради. Ми ж не могли просто так здатися, зрадити читачів, позбавити їх права на інформацію, зрештою, права продовжувати читати і отримувати улюблену газету. Так, наш колектив свідомо зробив свій вибір. І в цьому контексті маємо два основних здобутки – нам вдалося зберегти читачів та увесь колектив газети.

   З деяких джерел відомо, що обласна рада підготувала позов до суду на державного реєстратора і на редакцію, мовляв, ми їм кошти дали, а вони для комп’ютера мишку купили…))). За станом на вересень газета удвічі більше надрукувала їхніх матеріалів із закладеної суми. Перед тим вони пробували чинити тиск через правоохоронні органи… Зрештою, як тільки буде зареєстровано позов облради, лист від колективу газети піде на адресу Президента, Кабмін, ВРУ, ОБСЄ, усі Посольства та нардепів. Далі буде…».

   Тернопільський прес-клуб також прослідковуватиме ситуацію навколо обласної газети, яку чомусь хоче знищити колишній співзасновник.

08.01.2019, 02:37
105 Переглядів