Дайджест роздержавлення ЗМІ. Липень

30.07.2018, 13:42
53 Переглядів

Київщина та Закарпаття ігнорують реформу

   Лише 30% комунальних та 15% державних видань, що попадають під сферу дії Закону “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, пройшли процедуру перереєстрації. Про це розповіли на прес-сніданку “Півроку на роздержавлення: під ризиком зникнення 528 видань”, повідомляє кореспондент Укрінформу. “Наразі реформувалось лише 218 із 746 державних видань. Ті газети, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури реформування до 31 грудня 2018 року, втратять свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означає, що вони будуть позбавлені права надалі видаватися”, – наголосив голова Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення Олег Наливайко.

Лідерами з реформування друкованих видань зараз є Рівненська, Чернігівська та Сумська області. Найнижчі показники – у Києві та Закарпатській областях, там досі не реформовано жодної газети. Як повідомлялося, 8 червня 2017 року у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” (№8441). Проект покликаний вирішити системні проблеми, з якими стикаються друковані ЗМІ під час реформування.

https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2501951-nereformovani-zmi-skoro-opinatsa-poza-zakonom-derzkomteleradio.html

Газету почала випускати …радіоорганізація

   «Говорить Нова Каховка» — під такою назвою з 3 липня комунальне підприємство «Ново-каховська міська радіоорганізація» почало випускати щотижневу газету. Фінансувати нове видання вирішили за кошти платників податків. Газета має 8 сторінок, наклад — 5000 примірників і принаймні до кінця цього року розповсюджуватиметься безоплатно.

— Люди потребують оперативної й перевіреної інформації. Ми об’єднали всі медійні можливості й зусилля, щоб відтепер надавати цю інформацію не лише на хвилях радіо і в інтернеті, а й у власній газеті, — розповіла редактор газети Вікторія Деркач.

— Ми на такий крок нізащо б не пішли, якби не закон про роздержавлення ЗМІ. Ніхто б ніколи не відмовився від газети міської ради «Нова Каховка», яка виконувала свою роботу. Але ця газета — суто інформаційна і писатиме, чим займатимусь я, секретар міськради, начальник відділу освіти без домислів, без ілюзій, без трансляції населенню власного багатого або дешевого внутрішнього світу, — пояснив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко. Подальша доля самої газети «Нова Каховка», заснованої у 1991 році, поки залишається невідомою, оскільки з 1 липня міськрада відмовилася від висвітлення своєї діяльності на її шпальтах.

Нагадаємо, що голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко назвав створення газети «Говорить Нова Каховка» намаганням ново-каховської влади обійти закон і мати для себе ручне медіа. За його словами, зараз готуються зміни до Закону України «Про реформування ЗМІ», що повинні унеможливити випуск газет будь-якими комунальними підприємствами або структурами. «Єдине, що зможе Ново-каховська міськрада, — видавати інформаційний бюлетень, що буде містити виключно рішення сесій або виконкому, розпорядження міського голови або інші офіційні оголошення без жодних журналістських матеріалів і цитат депутатів та чиновників», — додав він.

https://newday.kherson.ua/u-novij-kahovci-vipustili-novu-gazetu/

 «Голос України» і «Урядовий кур’єр» дозволять не роздержавлювати ?

   Законопроект №6518 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційної публікації законів України та інших нормативно-правових актів у четвер, 5 липня, підтримали в першому читанні 240 народних обранців.

Законопроект №6518 зареєстровано у Верховній Раді 26 травня 2017 року, його автори – Олег Ляшко і Володимир Литвин.

«Із ухваленням у 2016 році Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» відповідні газети мають бути роздержавлені без права їх перетворення на офіційні друковані видання. При цьому до законодавчих актів дотепер не внесені зміни, які б визначали механізм оперативного опублікування нормативно-правових актів, а, відтак, реалізації статі 94 Конституції України, а також доведення до відома населення необхідної інформації про діяльність органів державної влади», – йдеться в Пояснювальній записці до законопроекту.

Цілями і завданнями проекту закону його автори бачать «вдосконалення норм чинних законодавчих актів в частині узгодження інституту офіційного опублікування законів та інших нормативно-правових актів та новітніх тенденцій щодо реформування державних та комунальних засобів масової інформації».

Положеннями законопроекту пропонується внесення змін до регламенту Верховної Ради України, законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» та «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Зокрема пропонується визначити, що дія Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» не поширюватиметься на державні друковані засоби масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є органи державної влади, що відповідно до закону здійснюють офіційне оприлюднення  (опублікування) законів та інших нормативно-правих актів (газети  «Голос України» та «Урядовий кур’єр»).

Профільний комітет – з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України – рекомендував парламенту за наслідками розгляду законопроекту в першому читанні узяти його за основу. Водночас Головне науково-експертне управління ВР вважало, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання. На думку експертів, потрібно зокрема врегулювати питання, коли – після оприлюднення в який саме спосіб – ухвалений закон набиратиме чинності.

https://detector.media/infospace/article/139115/2018-07-06-rada-ukhvalila-v-pershomu-chitanni-zakonoproekt-yakim-dozvolyaetsya-ne-rozderzhavlyuvati-golos-ukraini-i-uryadovii-kurer/

30.07.2018, 01:42
53 Переглядів