Дайджест роздержавлення ЗМІ. Серпень

02.09.2016, 11:04
115 Переглядів

Волинь. «Вільним шляхом» роздержавлюється зі скандалами

Навколо ківерцівської районної газети «Вільним шляхом» останні місяці вирують резонансні події. Газета, що стала на шлях роздержавлення, виявилась не готовою піти у «вільне плавання», а усілякі спроби районної влади як співзасновників видання допомогти редакція розцінює як «свавілля місцевої влади».

Нагадаємо, Ківерцівська районна газета «Вільним шляхом», засновниками якої були Ківерцівська районна рада, райдержадміністрація та трудовий колектив редакції, на початку березня 2016 року на редакційних зборах прийняла рішення реформуватися. Було ухвалено взяти участь у першому етапі реформування, за спосіб реформування редакція обрала стати суб’єктом господарювання.У квітні відбулася сесія Ківерцівсько районної ради, на якій розглядали «редакційне» питання. Депутати підтримали бажання журналістів «Вільним шляхом» реформуватися, однак каменем спотикання, та, як згодом виявиться, головним об’єктом конфлікту видання та районної влади стало приміщення, де розташована редакція газети.

http://www.volynnews.com/news/society/vilnym-shliakhom-rozderzhavliuyetsia-zi-skandalamy-redaktsiiu-opechataly/

Сумщина

Область – серед противників реформи медіасфери

Про це заявив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. Поряд з Сумською областю він назвав Запорізьку, Київську та Чернігівську. Нагадаємо, за законом, що вступив у дію у січні цього року, газети, що були засновані владою мають реформуватися і стати офіційними друкованими виданнями. На Сумщині роздержавленню підлягає 21 газета. 13 з них увійшли до першого етапу, тобто роздержавляться у цьому році. Інші 8 – автоматично переходять до двох наступних років. Конфліктними керівник апарату Сумської обласної держадміністрації Дмитро Живицький називає обласне видання «Сумщина», районні «Новини Тростянеччини», глухівську «Народну трибуну» та шосткінську газету «Полісся».Відтак, очільниця останньої Ірина Коваленко повідомила, що відстоюватимуть свої права у суді. Головний редактор газети “Народна трибуна” Світлана Халімоненко розповіла, що їхню газету міська влада вирішила ліквідувати, тож їх існування під питанням. Подібна ситуація і у “Новинах Тростянеччини”, де виконує обов’язки редактора Юлія Курило. В обласній газеті «Сумщина», за словами її теперішнього керівника Віталія Кохана, досить складна ситуація. Попереднє керівництво газети створило такі умови, що два попередні журналістські колективи змушені були піти, і тепер у газеті необхідно проводити ще одні збори задля вирішення питання роздержавлення у другому етапі. Одним із прикладів вирішення питання голова асоціації регіональних ЗМІ Сумщини Тетяна Калініченко назвала позови до суду. За її словами, вже є чотири преценденти позитивно вирішених справ у інших областях. За законом, якщо до кінця 2018 року видання не реформуються – вони мають бути ліквідовані.

http://tv.sumy.ua/mediareforma-komunalni-gazety-sumshhyny/

Дніпровщина

Навколо «Зорі» обстановка напружена

Сергій Чернявський, виконавчий директор комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради (КП ДОР) «Редакція газети “Зоря”», яке перебуває через реформування у довготривалому конфлікті з облрадою, подав заяву до столичної поліції через факт стеження за ним. Заяву зареєстровано в Єдиному обліку за №1142 від 18 серпня. Про це Сергій Чернявський повідомив «Детектору медіа». Він пов’язує факт стеження із своєю професійною журналістською діяльністю та з конфліктом редакції газета «Зоря» із засновником Дніпропетровською обласною радою, яка відмовляється затвердити рішення про реформування комунального ЗМІ згідно закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Раніше, як відомо, невідомі підпалили автомобіль відстороненої головної редакторки «Зорі» Ксенії Зайцевої.

http://detector.media/infospace/article/117952/2016-08-18-vikonavchii-direktor-zori-z-dnipra-podav-zayavu-do-politsii-cherez-stezhennya-za-nim/

 

02.09.2016, 11:04
115 Переглядів