Дайджест роздержавлення ЗМІ. Травень

08.06.2016, 10:06
35 Переглядів

Хмельниччина

На першому етапі – десятка

   Станом на 1 червня десять комунальних друкованих засобів масової інформації Хмельницької області подали пакети документів для реформування на першому етапі. Зокрема, це газети “Наддністрянська правда” (Новоушицький район), “Шепетівський вісник” (видання міської ради), “Життя Теофіпольщини”, “Трудівник Полісся” (ЗМІ Славутської міськради і райради), “Новий шлях” (Полонський район), “Нетішинський вісник”, “Життя Старокостянтинівщини”, “Наше місто” (видання Старокостянтинівської міськради), “Вісник Деражнянщини”. Місцева влада, яка є співзасновниками вказаних видань, через районні сесії ухвала рішення про вихід із числа співзасновників. Після певних колізій нарешті підтримала реформування друкованого засобу масової інформації “Подільські вісті” та його редакції і Хмельницька обласна рада

http://ngp-ua.info/2016/06/27764

Буковина

Роздержавлення «Чернівців» нарешті підтримано

Після довгих суперечок та виступів депутати Чернівецької міської ради таки прийняли рішення про роздержавлення комунальної газети «Чернівці». Під час розгляду даного питання депутати підтримали усі поправки.Окрім того, на сесії був присутній заступник голови Незалежної медіа-профспілки Олександр Тарасов, який зазначав,  що саме варто поправити у проекті рішення. Після годинних суджень депутати таки роздержавили газету «Чернівці» та «відпустили  її у вільне плавання». До цього часопис  25 років сумлінно працював на громаду міста під егідою міськради.

http://chv.tv

Львівщина

Опозиційну газету хотіли “прихопити” росіяни

   “З 2017 року міська комунальна газета “Ратуша” йде на роздержавлення, і я вважаю, що держава мала би більш чітко дбати про свої інтереси, в тому числі й інтереси комунального майна, – сказав під час круглого столу на тему “Участь медіавласників в управлінні ЗМІ”, який відбувся у Львівському прес-клубі, головний редактор згаданої газети  Микола Савельєв. – Тому що люди, які бажають бути інвесторами, це, в основному, шахраї, політики і бандити. До нас була одна, нібито пристойна, пропозиція – обіцяли, що буде інвестор з Німеччини. Ми почали аналізувати, звідки прийшли гроші в Німеччину, виявилося – з Росії”.

http://lviv.depo.ua

Сумщина

«Зламано немало списів»

В Сумській обласній раді відбулось друге засідання щодо підбиття підсумків реформування ЗМІ на Сумщині. У зібранні взяли участь голова Сумської обласної ради Семен Салатенко, голова Всеукраїнської асоціації місцевої преси Олександр Назаренко, заступник голови ради, що опікується питаннями ЗМІ Лілія Ричкіна, депутат обласної ради, голова обласної асоціації ЗМІ Наталія Калініченко, редактори комунальних газет, представники влади міст та районів, де виникли найбільші конфлікти – Глухів, Тростянецький район, Шостка. «Робота йде з напругою, зламано немало списів… Больові точки – газета «Сумщина», Глухів, Тростянецький район, Шостка. Однак, я повністю підтримую процес роздержавлення і обласна рада сприятиме цьому», – розпочав розмову Семен Салатенко. Наталія Калініченко повідомила, що на першому етапі  Сумщина має 13 часописів до роздержавлення. «Це хороший показник, а причина в тому, що нашим газетам нічого втрачати – лише 4 сумських ЗМІ мали бюджетні дотації», – сказала вона. Голова Всеукраїнської асоціації місцевої преси Олександр Назаренко головними конфліктними чинниками процесу назвав політику та майнові питання та пообіцяв залучати юристів і нардепів до їх врегулювання. «Інколи влада на місцях не розуміє суті роздержавлення і не розуміє, який результат має бути» – зауважив він.

https://sorada.gov.ua/

08.06.2016, 10:06
35 Переглядів