Юридичні консультації з роздержавлення ЗМІ. Про оренду редакцією приміщення

08.07.2016, 09:19
45 Переглядів

Роз’яснення та відповіді на запитання дає юрист, член Національної спілки журналістів України Роман Руснак. При прийнятті міською радою рішення стосовно подальшого укладання угоди на оренду редакцією, згідно з законом, приміщення з’явився НЮАНС – вони вирішили надавати приміщення в оренду строком на 2 роки і 11 місяців. Наскільки це правомірно?

Відповідь:
Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» приміщення державної чи комунальної власності, у яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, що встановлений для бюджетних організацій. Договір оренди укладається між редакцією та Фондом державного майна України (його регіональним відділенням) або відповідним органом місцевого самоврядування.

Чи буде виходом прописати в рішенні міської ради “надати приміщення згідно закону строком на 15 років, уклавши угоду на оренду терміном 2 роки 11 місяців з її подальшою пролонгацією ( продовженням)?

Відповідь:
Цивільний кодекс України передбачає можливість автоматичної пролонгації договору оренди, але в разі відсутності заперечень як зі сторони орендодавця, так і зі сторони орендаря. Про це, зокрема, йдеться у ст. 764 Цивільного кодексу України, ст. 284 Господарського кодексу України та ст. 17 Закону України “Про оренду”. Тому важко зараз знати напевне, чи не виникнуть у міської ради якісь заперечення через 2 роки і 11 місяців. Звертаю вашу увагу на статтю 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», де є чітко визначений термін оренди приміщення.

Проект «Реформа роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ у Тернопільській області» реалізовується Тернопільським прес-клубом у партнерстві з Тернопільською обласною державною адміністрацією та обласною радою за підтримки програми «Український Медійний Проект (У-Медіа).

08.07.2016, 09:19
45 Переглядів