Юридичні консультації з роздержавлення ЗМІ. Про Постанову Кабміну та подальші дії

11.07.2016, 09:40
32 Переглядів

Роз’яснення та відповіді на запитання дає юрист, член Національної спілки журналістів України Роман Руснак. 1. Коли можна буде ознайомитися з Постановою Кабінету Міністрів України про зведений перелік учасників першого етапу реформування?
– Згідно з уже оновленою Дорожньою картою реформування комунальних ЗМІ “15 кроків до свободи” Постанова Кабінету Міністрів України про зведений перелік учасників першого етапу реформування очікується на вересень 2016 року. Відповідно до ст. 6. Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сферах, забезпечує складення, ведення та оновлення Зведеного переліку об’єктів реформування на підставі інформації, що подається засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації та редакцій, у порядку та формі, установлених цим органом.
У Зведеному переліку об’єктів реформування зазначається інформація про:
1) засновників (співзасновників) друкованих засобів масової інформації та редакцій;
2) приміщення, в яких розташовані редакції;
3) перелік майна, що перебуває на балансі редакції;
4) джерела фінансування редакцій;
5) рішення засновників (співзасновників) стосовно способу реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій.

2. Що зараз потрібно зробити друкованим ЗМІ, які уже надіслали клопотання та повний пакет документів в Держкомтелерадіо(копію НСЖУ)?
– Спочатку повідомляю про перелік тернопільських ЗМІ, які вже подали повний пакет документів в Держкомтелерадіо для реформування в першому етапі:
Газета “Нова доба”, Бучач
Газета “Народне слово”, Збараж
Газета “Голос народу”, Чортків
Комунальна організація “Редакція міської газети “Чортківський вісник”, Чортків
Газета “Земля Підгаєцька”, Підгайці
Газета “Вільне слово”, Козова
Районний інформаційний центр, газета “Новини Шумщини”, Шумськ
КП “Редакція газети “Гомін Волі”, Підволочиськ
Районний інформаційний центр, газета “Діалог”, Кременець
Обласна газета “Свобода”
Судячи з переліку, який офіційно розміщений на сайті Держкомтелерадіо України, всі редакції Тернопільської області, які вирішили реформуватися у першому етапі, вже подали повний пакет документів. Зараз, згідно з оновленою Дорожньою картою, потрібно оформити передплату на Бюлетень державної реєстрації (індекс 23554) на вересень — грудень 2016 року або на січень — червень 2017-го. Це можна зробити в будь-якому поштовому відділенні. Відтак очікувати у вересні на Постанову КМУ про зведений перелік учасників першого етапу реформування відповідно до статті ст. 2 та ст. 6 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Проект «Реформа роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ у Тернопільській області» реалізовується Тернопільським прес-клубом у партнерстві з Тернопільською обласною державною адміністрацією та обласною радою за підтримки програми «Український Медійний Проект (У-Медіа).

11.07.2016, 09:40
32 Переглядів