Юридичні консультації з роздержавлення ЗМІ

20.05.2016, 09:26
94 Переглядів

Яка відпустка передбачена журналістам? Відповідно до ст.4 Закону України “Про відпустки” працівникам – журналістам встановлюються такі види відпустки як щорічна та відпустки, передбачені колективним договором. Щорічна відпустка встановлюється ч.3 ст. 13 Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів” тривалістю 36 календарних днів. Колективним договором може передбачатися надання додаткової відпустки (понад 36 календарних днів). Причому, згідно ст. 16 Кодексу законів про працю України , якщо колективним договором передбачено надання відпустки меншої тривалості, ніж це передбачено нормою наведеного Закону, то це є погіршенням становища працівників порівняно з чинним законодавством і таке положення колективного договору є недійсним. Слід зауважити, що ч.3 ст. 13 стосується журналістів усіх ЗМІ – державних (комунальних) і недержавних, друкованих та аудіовізуальних.

Після реформування ЗМІ органи державної влади та місцевого самоврядування не будуть серед співзасновників, а отже, не зможуть надавати дотацію?
Відповідно до статті 14 п. 3 Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» фінансування друкованих засобів масової інформації та редакцій (крім друкованих засобів масової інформації, яким надається державна підтримка згідно із статтею 3 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів») через три роки з дня набрання чинності цим Законом з державного та місцевих бюджетів припиняється.
Але хоча органи державної влади та місцевого самоврядування й не будуть серед співзасновників, однак ніхто не забирає в них право укладати угоди на висвітлення своєї діяльності з реформованими місцевими виданнями.

Проект «Реформа роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ в Тернопільській області» реалізовується Тернопільським прес-клубом у партнерстві з Тернопільською обласною державною адміністрацією та обласною радою за підтримки програми «Український Медійний Проект (У-Медіа)».

20.05.2016, 09:26
94 Переглядів