Валентин Хоптян ще не з гірших

05.10.2012, 10:20
59 Переглядів

В рейтингу порушень виборчого законодавства, складеного ОПОРОЮ впродовж 2 місяців офіційної виборчої кампанії, беззаперечне лідерство зберігає адміністративний ресурс. Посадові особи різних рівнів активно долучаються до передвиборчої боротьби, публічно підтримують окремих кандидатів та використовують державні ресурси в агітаційних цілях. ОПОРА вирішила персоніфікувати публічну відповідальність за прояви адміністративного втручання у передвиборчу кампанію. Результатом такої персоніфікації став РЕЙТИНГ ГОЛІВ РЕГІОНАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ЗА РІВНЕМ АДМІНІСТРАТИВНОГО ВПЛИВУ НА ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС.
Рейтинг, заснований на моніторингу діяльності голів ОДА, Ради міністрів АРК, міських державних адміністрацій, засвідчує факт активного залучення державних службовців до виборчого процесу. У діяльності 21 керівника зафіксовано 162 випадки адміністративного впливу на виборчий процес. Найпоширенішою формою участі голів регіональних органів влади у виборчому процесі є проведення офіційних заходів із залученням представників окремої партії чи кандидата (75 з 162 випадків). Привілейовані кандидати отримують «унікальну» можливість провести спільний захід із головою ОДА.
Голови ОДА/Ради міністрів АРК/МДА також активно залучаються до політичної реклами Партії регіонів та її кандидатів-мажоритарників (зовнішня, медійна, друковані матеріали тощо), результати їх діяльності використовуються у агітаційних матеріалах цієї політичної сили. Таких інцидентів зафіксовано 31 з 162. Під час виконання своїх посадових обов’язків Голови ОДА/Ради міністрів АРК/МДА вдаються до публічних заяв на підтримку Партії регіонів чи окремих кандидатів (24 з 162 випадків).
У 8 зафіксованих випадках голови ОДА ініціювали нові бюджетні проекти в інтересах окремих кандидатів чи партій (включення обіцянок кандидатів у регіональні програми, виділення додаткових коштів до округу). У 4 випадках голови ОДА/Ради міністрів АРК/МДА здійснювали політично вмотивований тиск на правоохоронні органи чи інших незалежних від них суб’єктів (коментування кримінальних справ місцевих опозиціонерів та порушення презумпції невинуватості, звільнення за політичними ознаками, випади проти ЗМІ чи громадських організацій). У 4 випадках голови ОДА/Ради міністрів АРК/МДА зловживали інформаційними ресурсами влади (прес-служба та офіційний сайт органу влади, комунальні ЗМІ).
Очолили рейтинг адміністративного впливу на виборчий процес (1 місце) голови Чернівецької та Донецької ОДА Михайло Папієв та Андрій Шишацький. 2 місце зайняв голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук. 3 місце – голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. Голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян виявився ще не з найгірших – він посів аж 9 місце, розділивши його з головами ОДА Закарпаття та Миколаєва, очільником Київської міської держадміністрації та головою Ради міністрів Криму.
Не поміченими у явному застосуванні адмінресурсу залишились лише франківський, чернігівський та львівський голови облдержадміністрацій.

За інформацією ОПОРИ

05.10.2012, 10:20
59 Переглядів