Виборча кампанія-2012: прогнози та реалії

30.07.2012, 19:04
76 Переглядів

Про старт виборчої кампанії йшлося сьогодні на засіданні Тернопільського прес-клубу.  Думками з приводу перебігу виборчого процесу, самих виборів, про ймовірні виборчі технології тощо ділилися політики, представники громадських організацій, що спостерігають за виборами. Участь у засіданні взяли  юрист обласного осередку КВУ Володимир Курило, представник громадянської мережі ОПОРА Святослав Липовецький, політики Володимир Стаюра (Свобода), Ігор Побер (УДАР), Сергій Гунько (Українська платформа «Собор»), Олександр Смик (Народна самооборона), Олена Криницька  (Батьківщина). Телефоном  власні думки висловили голова обласної ради Олексій Кайда, заступник голови ОДА Петро Гоч та Роман Заставний (об’єднана опозиція).

Представник КВУ Володимир Курило зазначив, що організація пильно стежитиме за перебігом виборчих перегонів. «На даному етапі Комітетом виборців України поставлені цілі спостереження за такими основними етапами виборчої кампанії. Перше – це висування та реєстрація кандидатів у депутати. Друге – це порядок відкриття виборчих фондів кандидатами у депутати у загальнодержавному  так і одномандатних округах. Третє – формування виборчих комісій. У день виборів буде організовано кілька мобільних груп, які працюватимуть у кожному окрузі». Велику увагу приділятимуть уточненню списків виборців, щоб кожен міг прийти і проголосувати, зазначив Володимир Курило.

Представник громадської  мережі ОПОРА Святослав Липовецький також зазначив, що організація стежитиме за ходом кампанії. «Кампанія насправді уже стартувала значно раніше. Говорилось, що ця кампанія буде брудною. Я не знаю, наскільки вона буде бруднішою від попередніх. Тому що кожна виборча кампанія є досить агресивною, дуже багато ми зустрічаємо і адмінресурсу, якихось інших цікавих технологій, – розповів Святослав Липовецький.

На думку голови обласної ради Олексія Кайди, цьогорічна виборча кампанія буде однією із найбрудніших в історії України. «Влада прекрасно розуміє, що втративши зараз контроль за виборами, вони втратять і важелі впливу на суспільство. Українське суспільство повинно мобілізуватися, а кожна політична партія – мобілізувати свого виборця, щоби явка на виборах була високою. Адже відомо, що саме за низької явки набагато легше робити різноманітні маніпуляції», – сказав Олексій Кайда.

Роман заставний також вважає, фальсифікацій не уникнути, але на даному етапі українці більш згуртовані, ніж на попередніх виборах. «По оцій напрузі, яка є в суспільстві, це вже відчувається. По тих кроках, яких діє і як діє влада – це вже однозначна позиція, і я думаю, сумнівів немає. Щодо результатів, я думаю, час покаже і, значною мірою, буде залежати від позиції людей, наскільки вони сприймуть ці насильницькі методи, які сьогодні насаджує влада знову ж таки нелюдськими і незаконними методами», поділився думками Роман Заставний.

Заступник голови ОДА Петро Гоч повідомив, що влада зробить усе можливе, щоб вибори пройшли чесно та прозоро, а розмови про брудні вибори вважає піаром.
«Ми бачимо, що зараз навколо цього кожен намагається створити собі якийсь політичний піар, дивіденди отримати з того, що заявить, що вибори уже будуть сфальсифіковані, що вибори будуть проведені нечесно, непорядно. Однак,виборча кампанія буде побудована не на позитиві, не на конкретних справах, які зробила кожна політична партія чи кандидат-мажоритарник, а на тому, щоб очорнити свого конкурента чи своїх політичних опонентів», – вважає Петро Гоч.

Учасники заходу одноголосно стверджували, що їх основні завдання на виборчих перегонах –  захистити результати виборів, та не допустити фальсифікацій. Вони висловлювали думки, що українці прийдуть на вибори та зроблять правильний вибір.

Володимир Стаюра, представник ВО «Свобода»: «Ця влада, яка є на сьогоднішній момент – це є окупаційний режим, який в принципі, знищує Україну».

Ігор Побер, представник політичної партії «Удар»: «Об’єднуватися треба і треба обов’язково всім демократичним силам в парламенті».

Сергій Гунько, представник Української платформи Собор: «Ці вибори відбудуться на користь народу України».

Олександр Смик мав своє бачення політичних процесів в області з початком виборчої кампанії.  «Ми бачимо що справжнього обʼєднання опозиції не відбулося. В тих партійних списках, які зараз оприлюднюються ми не бачимо тих, хто роками відстоював інтереси України. Більше тих, хто міняв партії – де їм було зручно», – заявивив Олександр Смик.

30.07.2012, 07:04
76 Переглядів