Вимушені переселенці зможуть проголосувати

08.10.2014, 09:15
63 Переглядів

У Незалежному прес-центрі «Парламентські вибори 2014», який діє на базі Тернопільського прес-клубу відбувся круглий стіл на тему: «Виборчі права вимушених переселенців. Як їх реалізувати?» Круглий стіл проводився в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Кожен голос важливий», зініційованої Всеукраїнською громадською організацією «Центр підтримки громадських ініціатив» спільно із ТОМГО «Спілка Молодіжного Самоврядування». Як зазначив координатор програми в Тернопільській області, голова Правління ТОМГО “Спілка Молодіжного Самоврядування Ігор Процик, є багато вимушених переселенців. «Потрібно обговорити цю тему, бо кожен може долучитися, щоб вони могли реалізувати своє виборче право. Стартувала програма, головне завдання якої – допомогти цим людям реалізувати своє виборче право».
Микола Сюравчик, експерт із виборчого права ВГО “Центр підтримки громадських іціатив”, зазначив, вимушені переселенці із Криму та східних областей зможуть проголосувати. Їм потрібно звернутися до державних реєстрів виборців на місцях. Щоправда, проголосувати за депутата-мажоритарника вони не зможуть, а лише за представників політичних партій.
«Сьогодні, за даними Організації об’єднаних націй ми маємо понад 350 тисяч вимушених переселенців в Україні, – наголосив Микола Сюравчик. – Це велике число. Половина з них неповнолітні. Але мова йде не про те, наскільки їхні голоси вплинуть на остаточні результати виборів, а про те, щоб вони відчули, що ми відносимось до них, як до громадян України, забезпечуючи виборче право. Маємо показати, що вони нам не байдужі, і що ми поважаємо їхній вибір».

08.10.2014, 09:15
63 Переглядів