Влада vs газета «Свобода»

21.09.2016, 20:33
146 Переглядів

На засіданні Тернопільського прес-клубу сьогодні обговорювалася ситуація, що склалася навколо обласної газети «Свобода» із ймовірним призначенням нового керівника видання на сесії Тернопільської обласної ради. На зустріч запрошувалися працівники редакції та  співзасновники газети  – Тернопільська обласна рада та Тернопільська обласна державна адміністрація. Прийшли працівники редакції – в.о. редактора Михайло Лисевич, відповідальний секретар Василь Томин та журналіст Ольга Кушнерик,  голова обласної ради – Віктор Овчарук. Представники ОДА запрошення проігнорували.

Позиція працівників газети

«Свобода» одна з тих тернопільських комунальних видань, яка зголосилася взяти участь у першому етапі роздержавлення. Таке рішення прийняв колектив газети. Згідно із законом щодо реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ позицію редакції засновники підтримали: у квітні вийшло розпорядження голови ОДА про вихід із співзасновників, відповідне рішення прийняла і сесія Тернопільської обласної ради у червні цього року.  Процес роздержавлення тривав мирно і без будь-яких проблем. Аж поки у вересні цього року на адресу голови ОДА не надійшло прохання від міської організації КУНу про те, що ця політична сила  вважає за доцільне призначити головним редактором газети відомого краєзнавця Віктора Уніята. Звідти лист був перенаправлений ще одному співзасновнику –  обласній раді. Про цей лист колектив редакції довідався випадково. Важливо,  що  жодних претензій до роботи в.о. редактора як керівника видання від співзасновників до цього часу не було.  Водночас газета вважає, що може довірити керівництво уже вільної від влади газетою Михайлу Лисевичу. Працівники вважають, що, незважаючи на недосконалість закону та чіткості у його статтях щодо реформування друкованих ЗМІ, діють ще ряд  медійних законів, які однозначно свідчать: у процесі реформування засновники не мають права втручатися у діяльність редакції та звільняти чи призначати керівника. І це незаперечний факт, який підтвердили знані в Україні медіа-юристи. Водночас, процес роздержавлення, на жаль, розтягнувся у часі, Кабмін протермінував прийняття  відповідних ухвал щодо зміни статусу комунальних газет. Колектив газети готовий усіма законними та доступними методами боротися за власне право визначатися із вибором керівника видання.

Позиція голови обласної ради

Газета «Свобода» поки що є комунальним підприємством Тернопільської обласної ради. Документами, які б засвідчили інше,  обласна рада не володіє.  До обласної ради надійшло подання на посаду редактора “Свободи”  від однієї із політичних сил, а саме КУНу.  Адже ця посада є вакантною, оскільки теперішній керівник є виконувачем обов’язків редактора.  Дотримуючись законодавства України щодо діяльності органів місцевого самоврядування та розгляду таких звернень, діяв цілком законно  –  прийняв це подання і спрямував його на розгляд профільних постійних депутатських комісій Тернопільської обласної ради.  Таких кроків вимагає і регламент Тернопільської обласної ради.  Це питання розглядатиме  і постійна комісія з питань регламенту та законності. Депутати зроблять свої висновки та дадуть правову оцінку  поданому зверненню щодо керівника газети.  За таким принципом розглядаються усі звернення,  які надходять до обласної ради. Навіщо мене робити ворогом видання? Зустрічався із колективом газети, який також має право подати власну кандидатуру. Говорили щиро та відкрито. Я не лобіюю жодного із потенційних кандидатів на редакторське крісло. Теперішнього керівника я знаю, пропонованого – не бачив ніколи.  Обласна рада як співзасновник видання цьогоріч виділила для «Свободи» 300 тисяч гривень.

 

21.09.2016, 08:33
146 Переглядів