Відкрито виставку до 140-ї річниці від дня народження Богдана Лепкого

05.11.2012, 22:28
217 Переглядів

З нагоди 140-ї річниці від дня народження Б.Лепкого, який вніс вагомий вклад в історію української культури, як поет, прозаїк, перекладач, літературознавець, видавець, в держархіві Тернопільської області підготовлено виставку під назвою «Я жив тобою, Україно!» Про життєвий і творчий шлях Богдана Лепкого можна дізнатись з ілюстрованого журналу „Екран” (Чікаго), в якому вміщені світлини, на яких письменник у родинному колі, серед друзів та знайомих.
Представлений Календар товариства «Просвіта» на 1927 рік, який повідомив читачів про присвоєння Б.Лепкому звання «Почесний член товариства «Просвіта». Стаття про Б.Лепкого містить короткий огляд його життєвого шляху та творчого доробку. Наявний випуск літературно-наукового журналу «Дзвони» за 1932 рік, який вийшов з нагоди 60-ліття Б. Лепкого та з метою популяризації творчості митця серед українського народу. Редакція журналу присвятила ювіляру цілий випуск, зміст якого становили наукові статті та вірші – «присвяти». Також експонується копія „Альбому з привітаннями Б.Лепкого з нагоди 60-ліття з дня народження”, який вийшов у Кракові.
В експозиції представлені прижиттєві та сучасні видання творів Б. Лепкого, наукові дослідження про життя і творчість письменника.

05.11.2012, 10:28
217 Переглядів