Від незаконної агітації – до бійки з кандидатом

20.07.2019, 13:34
213 Переглядів

На пресконференції у Тернопільському прес-клубі представники Громадянської мережі ОПОРА підсумували хід виборчої кампанії до Верховної Ради України на території області та розповіли про порушення, що їх виявляли впродовж останнього місяця. Як повідомила Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області, найпоширенішим порушеннями залишалися ті, що стосуються зовнішньої політичної реклами – вона розміщувалася без необхідних вихідних даних та у заборонених законом місцях. Так, приміром, білборд кандидата Ігоря Побера ( партія «УДАР» Віталія Кличка ) був розміщений на фасаді будівлі комунальної форми власності «Палац спорту» в Тернополі, а кандидата Володимира Кісілевича («Слуга народу») і партії «Голос» – на приміщенні автостанції в місті Підгайці. Також спостерігачі ОПОРИ зафіксували, для прикладу, що друковані матеріалів передвиборної агітації кандидата Володимира Гевка («Слуга народу») були розміщені на громадському транспорті, а відеоролики з ознаками агітації за кандидатів Степана Барну («Європейська солідарність») та Максима Черкашина («Голос») транслювалися в тролейбусах обласного центру.
Всього, за словами Ольги Галушки, ОПОРА від початку виборчої кампанії заявляла у поліцію про можливі порушення виборчого законодавства 35 разів, з них три стосувалися випадків, які мали ознаки непрямого підкупу виборців. Окрім цього,
9 кандидатів у депутати з Тернопільщини отримали попередження від ЦВК про невчасне відкриття виборчих фондів. В окрузі №163 це є Анатолій Вихрущ, Ігор Красновський та Петро Солонинко, в окрузі №164 – Володимир Кравець та Ігор Левчук, в окрузі №165 – Микола Черник, Арсен Чудик, №166 – Василь Сеник, №167 – Ігор Запоточний.
У свою чергу тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Михайло Білецький доповнив, що від початку передвиборчої агітації до тернопільських правоохоронців надійшло 110 заяв та повідомлень про можливі порушення. Відтак за результатами перевірки було складено 50 адмінпротоколів та відкрито два кримінальних провадження через сутички за участю суб’єктів виборчого процесу. Щодо останніх, то йдеться про те, що 14 липня у центрі Тернополя відбулася бійка, учасником якої був кандидат у депутати в загальнодержавному виборчому окрузі від «Партія Шарія» Андрій Любецький. 16-го ж липня відбулася сутичка між представниками партії ВО «Свобода» та кандидатом у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №164 (м. Збараж) Ігорем Дацківом (самовисування), в результаті чого одна особа отримала травму руки.
Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Тернопільській області Ольга Мазаєва зупинилася на дієвості звернень до правоохоронних органів. Зокрема, вона поінформувала, що станом на 19 липня судами було винесено 14 постанов у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з виборчим процесом. «У трьох випадках провадження закриті у зв’язку з відсутністю в діях осіб складу адміністративного правопорушення, ще у трьох особи були визнанні винними у скоєнні правопорушень, однак судді обмежились усним зауваженням, а у 8 випадках на правопорушників було накладено штрафи у розмірі від 51 до 340 гривень», – зазначила вона. Також Ольга Мазаєва повідомила журналістів про результати моніторингу ОПОРИ щодо доступності виборчих дільниць для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Як виявилось, на Тернопільщині є чимало дільниць, проблемних у цьому плані.

20.07.2019, 01:34
213 Переглядів