Голка замість пензля

22.05.2013, 11:24
216 Переглядів

Теофілія Буценко зі Збаража почала вишивати у 65 років, коли вийшла у 2000-му на пенсію. Відтоді вона створила близько сотні вишивок. І це не просто вишиття, а справжні картини в красивих рамах, які жінка ретельно підбирає.  З цим ремеслом мене познайомила подруга, – розповідає Теофілія Дмитрівна. – Коли я вперше почала брати в руки полотно, то на той час не було ще готових зразків та схем для вишивання, тож всі візерунки болгарським хрестиком я придумувала сама. Відтак вишила аж дев’яносто три картини, більшість з яких подарувала друзям, рідним, знайомим. Раніше захоплювалася вишиванням картин відомих художників – Шишкіна, Ван-Гога, Леонардо да Вінчі, Айвазовського. Тепер найбільшу радість мені приносять квіти. Ось скоро на ще одному полотні розквітнуть прекрасні тюльпани.
Вишивка для мене не є роботою. Раніше продавала деякі картини, але тепер цього не роблю. Бо значно більше щастя, коли даруєш їх рідним. Останнім часом вже зір почав підводити, та залишити улюблене заняття не можу, це для мене і захоплення, і відпочинок, і позитивні емоції. Ще жодного разу не розсердилася, коли вишивала – ні на вузлик на нитці, ні коли доводилося пороти. Мої картини дуже важливі для мене, в них я вкладаю особливі почуття, і люблю їх усіх. Стараюсь «малювати» те, що має глибокий зміст. Храми, образи, природу, а ще людей і тварин. Багато чого ще хотілося б вишити, дав би лиш Бог здоров’я. Радо ділюся своїми ідеями та задумами і з іншими жінками, які захоплюються вишивкою. Взагалі вишивка хрестиком – це дуже цікаве, хоча й трудомістке заняття, якому, як і кожній творчій діяльності, потрібно віддаватися сповна, приділяти багато часу, налаштувати себе на гарний настрій і сприймати свою роботу як корисну і вишукану.
Збаразька майстриня може розповісти не тільки історію кожної своєї картини, а й біографії художників, твори яких вона переносить на полотно. ЇЇ роботи демонструвалися на виставках у Тернополі, де авторку нагородили званням «Краща вишивальниця».
Ольга Додик
На фото – Теофілія Буценко на фоні своїх вишиваних картин.
Фото автора

22.05.2013, 11:24
216 Переглядів