Голова Держкомтелерадіо: Закон про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ потребує суттєвих змін

22.12.2016, 09:30
101 Переглядів

На цьому наголосив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко під час засідання колегії Держкомтелерадіо, повідомляє кореспондент Укрінформу.  “Ми разом з медіаспільнотою повинні зараз підготуватися і внести зміни в закон за підсумками першого етапу реформування. Ми бачимо вже багато помилок. Рада Європи робила нам експертизу цього закону, але він приймався досить швидко. Одна з проблем пов’язана з тим, що рішенням засновників звільняються редактори, вносяться якісь кадрові зміни, вилучається майно, є відкрите перешкоджання виконанню своїх обов’язків місцевих влад, які не голосують за вихід обласних чи районних рад зі складу засновників. Тому в закон необхідно ці зміни внести”, – наголосив Олег Наливайко.

За його словами, вже підготовлено проект постанови Кабінету міністрів про разову фінансову допомогу, що закладена в законі.

“Разом з медіаспільнотою ми вийшли на цифру 50 тисяч на те чи інше видання, яке реформується. На жаль, проект проходить погодження, ми маємо критичне ставлення Міністерства фінансів до цієї допомоги. Але в наступному році це буде один з наших пріоритетів. Ми будемо вести дискусію, звертатись до уряду, щоб разову фінансову допомогу колегам все-таки надати”, – сказав голова Держкомтелерадіо.

Водночас він згадав позитивний приклад Львівської області, яка запланувала 500 тисяч гривень допомоги з місцевого бюджету саме на реформовані видання, і назвав це “дуже важливою і цікавою ініціативою”.

Олег Наливайко зазначив, що проблеми реформування ЗМІ обговорювалися на конференції, яку днями провело Держкомтелерадіо разом зі Спілкою журналістів.

“Цілий ряд наших колег бачать, що майбутні, реформовані видання повинні знайти свою нішу і ця ніша – це антивладна позиція. Ми вели дискусію на цю тему. Ця ніша – антивладної позиції – вже давно зайнята комерційними структурами. І це помилкове враження редакторів видань. Місія Суспільного і місія громадських видань – це робити професійні, якісні комунікації із владою. Критичні”, – вважає Олег Наливайко.

Голова Держкомтелерадіо констатував також, що в процесі підготовки “загубили ряд газетних проектів, які не зголосились ані в перший етап реформування, ані в другий”.

http://jsc.com.ua/golova-derzhkomteleradio-zakon-pro-reformuvannya-derzhavnix-i-komunalnix-drukovanix-zmi-potrebuye-suttyevix-zmin.html

 

22.12.2016, 09:30
101 Переглядів