Грип має складний перебіг і небезпечний ускладненнями

14.10.2012, 13:09
107 Переглядів

Напередодні зимового періоду традиційно підвищується захворюваність на грип та грипоподібні вірусні інфекції. Про епідемічну ситуацію із цими захворюваннями в області на сьогодні, про те, коли очікувати підвищення захворюваності і який штам грипу панувати в Україні сезону 2012-2013 років йшлося на засіданні Тернопільського прес-клубу. Головний державний санітарний лікар Тернопільської області, начальник головного управління державної санітарної служби у Тернопільській області Володимир Паничев зазначив, що зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції традиційно розпочалося з початком осіннього періоду. Наразі ситуація нормальна і не викликає тривог – рівень захворюваності складає 50% до порогу початку епідемії.
За словами Володимира Паничева, фахівці прогнозують, що у цьому сезоні може бути епідемія гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу середньої інтенсивності. До речі, каже фахівець, у час епідемії грипом хворіє 2-3 відсотки населення, решта – на грипоподібні інфекції (ГРВІ).
«Грип має складний перебіг. Хвороба починається високою температурою, болями в м`язах та суглобах. Згодом починається кашель чи нежить, – розповів Володимир Паничев. – ГРВІ ж, навпаки, – спочатку нежить, кашель, слабкість». Фахівець зазначив, що грип небезпечний ускладненнями – часто він провокує пневмонії, гайморити тощо.
Очікується, що цього сезону в Україні переважатимуть уже відомі штами вірусів А і Б. Відтак, більшість населення має до них імунітет. Тому найбільш вразливими до вірусів грипу є діти, старші люди та ті, хто має хронічні захворювання.
Володимир Паничев переконаний, що з наближенням пори грипу варто вживати багато вітамінів, раціонально харчуватися та зробити щеплення.

14.10.2012, 01:09
107 Переглядів