Дайджест роздержавлення ЗМІ. Березень.

31.03.2016, 22:14
52 Переглядів

В цій рубриці ми щомісяця повідомлятимемо про події та новини з інших регіонів, пов’язані з реалізацією Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Львівщина
ОДА обіцяє підтримати
Про роздержавлення та підтримку комунальних ЗМІ йшлось на зустрічі редакторів комунальних газет та керівництва департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, пише Depo.Львів. На переконання учасників дискусії, засоби масової інформації матимуть більшу довіру та підтримку читачів, лише ставши по-справжньому незалежними. Аби подолати труднощі на шляху до цієї “незалежності”, редакціям комунальних газет у процесі роздержавлення допомагатимуть спілка журналістів та облдержадміністрація. “На 2016 рік ми розробили програму підтримки у розмірі 400 тисяч гривень. Її отримають ті видання, які приймуть рішення про роздержавлення у першій хвилі, тобто до 31 березня, – розповіла т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Марія Вагіла. – Щодо засобів масової інформації, котрі проходитимуть процедуру перереєстрації у 2017 та 2018 роках, то вони теж не залишаться без фінансової підтримки”.
«Ратуша» більше не належатиме міськраді
За повідомленням «Високий Замок online», трудовий колектив львівської комунальної газети “Ратуша” ухвалив рішення про реорганізацію. До 1 травня 2016 року депутати Львівської міської ради мають прийняти на сесії рішення про вихід із співзасновників газети. Відтак видання більше не належатиме Львівській міській раді. Як пояснив заступник голови Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Андрій Болкун, після роздержавлення редакція “Ратуші” перетвориться на суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості. “Ратуша” стала п’ятим комунальним виданням Львівщини, де проведено збори трудового колективу щодо реформування. “Цього року мусимо завершити усі офіційні процедури — оформлення документів, проведення зборів колективу, повідомлення засновників газети про вихід, — сказав для “ВЗ” головний редактор “Ратуші” Микола Савельєв. — Спілка журналістів Львівської області розробила “дорожню карту” роздержавлення, дотримуємося її. Шукатимемо інвестора для газети. У законі щодо роздержавлення ЗМІ не враховано багато речей. Зокрема, питання — хто може бути новим інвестором: олігархічні групи чи закордонні інвестори, походження грошей яких складно перевірити. Наприклад, інвестор газети може бути з Чехії чи Німеччини, а гроші насправді будуть російськими”.

Хмельниччина
«Подільські вісті” вирішили попрощатися з владою
Хмельницька обласна рада на черговій сесії планує роздержавити газету обласного значення “Подільські вісті”. Очікується, що депутати ради проголосують за вихід Хмельницької облради із засновництва та зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації газети «Подільські вісті» та редакції газети «Подільські вісті» з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.
Як повідомляв Незалежний громадський портал, нинішній тимчасово виконувач обов’язків редактора обласної газети Петро Лічман заявляв, що “Подільські вісті” протягом 15 років готувалися до роздержавлення. Він вважає, що “після роздержавлення ПВ залишаються такою собі нелегальною офіційною газетою, у якій зацікавлена влада. Остання ж допомагатиме робити нам передплату”.
Райрада заблокувала роздержавлення районки
Депутати Красилівської районної ради провалили голосування щодо надання згоди на реформування друкованого засобу масової інформації газети «Красилівський вісник» та редакції газети «Красилівський вісник». Це відбулося на черговій сесії 16 березня, повідомляє сайт районної ради. Обранці відмовилися від того, щоб Красилівська районна рада виходила із складу співзасновників вищезазначеного засобу масової інформації з перетворенням редакції членами її трудового колективу в суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання й тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації. Із 34 присутніх депутатів 30 проголосували “проти”. У числі противників роздержавлення комунального ЗМІ також виступили голова Красилівської райради Василь Пасічник і його заступник Микола Білик.

Закарпаття
Варіант «Мукачівської Ратуші»
За інформацією сайту uzhgorod.in/ua проект рішення «про реформування комунального друкованого ЗМІ – ММКП «редакція газети «Мукачівська ратуша» розглядали депутати на черговій сесії Мукачівської міськради. Відповідне звернення до міської ради надіслав колектив Мукачівського міського комунального підприємства “Редакція газети “Мукачівська Ратуша”. Міська рада хоче надати дозвіл виконкому Мукачівської міської ради вийти з числа засновників Мукачівського міського комунального підприємства “Редакція газети “Мукачівська Ратуша”. Натомість депутати планують надати дозвіл трудовому колективу редакції газети “Мукачівська Ратуша” ввійти до числа засновників Мукачівського міського комунального підприємства “Редакція газети “Мукачівська Ратуша”.

Буковина
«Вільне життя» обрало самостійність
Трудовий колектив редакції Кіцманської районної газети “Вільне життя” (Чернівецька область) запропонував райдержадміністрації та районній раді вийти зі складу співзасновників газети – про це повідомляється на сайті видання. Як зауважила головний редактор газети Ольга Кулько, газета першою серед районок Буковини вирішила взяти участь у пілотному етапі реформування ЗМІ відповідно до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”. “Зваживши всі переваги та ризики цього кроку, у нас перемогло бажання бути самостійними та творити оновлену незалежну газету. Пропозиції щодо терміну і способу реформування передано райдержадміністрації та районній раді, які протягом місяця мають прийняти рішення про вихід із складу співзасновників газети “Вільне життя”, – повідомила Кулько.

Проект «Реформа роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ у Тернопільській області»  реалізовується Тернопільським прес-клубом у партнерстві з Тернопільською обласною державною адміністрацією за підтримки програми «Український Медійний Проект (У-Медіа)».

31.03.2016, 10:14
52 Переглядів